Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Muži v naději, Záskok, Paříž a Rocky II

8. 7. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – film Rocky II - Hrdinou je opět bezvýznamný filadelfský boxer Rocky Balboa, který se přes noc stal hvězdou. Přestože ho Apollo Creed vyzývá k odvetě, Rocky odmítne. Má všechno, co kdy chtěl získat. Nyní se sportem končí, aby se mohl plně věnovat své ženě Adrianě. Koupí jí dům, drahé auto a společně očekávají narození jejich prvního dítěte. Realita všedního života však brzy ukáže svou odvrácenou tvář. Aby své rodině zajistil podmínky k životu, vrací se Rocky zpátky do Mickeyho boxerského klubu, kde začne pracovat jako uklízeč. Samozřejmě se velmi brzy stane terčem posměchu svých bývalých kolegů. Situaci ještě zhorší Apollo Creed, když v rozhlase i televizi prohlásí, že Rocky má z dalšího zápasu strach. Akční drama (USA, 1979)
  • Prima Cool, 20:00 – film Záskok - Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník… Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným – Sidney J. Mussburger. Má totiž plán – nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Romantická komedie (Velká Británie, Německo, USA; 1994)
  • HBO, HBO HD; 20:00 – film Muži v naději - Může být nevěra základem šťastného manželství? Šarmantní bonviván Rudolf je o tom přesvědčen: „Ženská má mít pocit, že o chlapa musí bojovat, musí se snažit, aby si ho udržela. A hlavně, ženská se nesmí nudit!” Rudolf s úspěchem uplatňuje svou divokou teorii v každodenní praxi a to s neutuchajícím elánem, který je u čerstvého šedesátníka záviděníhodný. O to víc pak nechápe naivitu svého nesnesitelně korektního zetě Ondřeje, který pro samé svědomité plnění povinností nevnímá, jak nebezpečně se jeho žena Alice začíná nudit. Milující tatínek a kamarádský tchán Rudolf proto nabídne Ondřejovi několik prověřených rad, jak vnést do skomírajícího manželství potřebný vzruch. Komedie (Česká republika, 2011)
  • ČT 2, 20:55 – Neobyčejné ženy: Coco Chanel - Gabrielle Bonheur Chanel – už jen z toho jména sálá luxus. A přitom jeho majitelka prožila své dětství v bídě. Pozdější věhlasná módní návrhářka totiž přišla na svět jako nemanželské dítě a záhy přišla o matku. Putovala tedy do sirotčince, odkud občas zajížděla za vlídnou tetou, která ji naučila šít. A protože děvče bylo zručné a zároveň podnikavé, začaly se dít věci. Dokument (Velká Británie, 2011)
  • Filmbox HD, 22:55 – film Paříž - Příběh jednoho Pařížana, který je nemocný a žádá pouze odpověď, zda umírá. Jeho stav mu dává nový a odlišný pohled na všechny ty lidi, které potkává. Úvahy o smrti se náhle setkávají s hodnotou života, života druhých a života samotného městě nad Seinou. Zelináři, pekaři, sociální pracovnice, tanečník, architekt, bezdomovec, vysokoškolský profesor, modelka, ilegální přistěhovalec… Ti všichni jsou spjati s tímto místem. Ty všechny denně potkává. Můžete si myslet, že nejsou nijak výjimeční, ale pro každého z nich je jeho život jedinečný. Romantické drama (Francie, 2008)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).