Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: My tři a pes z Pětipes, Společník a Král Krysa

3. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 09:35 – hudební klasika Pomáda – Americký muzikál vznikl podle jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy v padesátých letech. Žák posledního ročníku se po prázdninách opět setkává se svými kamarády a ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně a i ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním. (Grease, USA, 1978; Hrají: Olivia Newton-John, John Travolta)

  • Nova, 11:05 – rodinný film My tři a pes z Pětipes – Prázdninový příběh pražského kluka se odehrává v malé vesničce Pětipsy. Bude muset překonat nepřátelství se svým nenáviděným spolužákem, ale hlavně zažije velké a nezapomenutelné dobrodružství při nočním lovu obrovského úhoře. Zfilmováno podle knihy Václava Čtvrtka. (Československo, 1971)

  • Prima Cool, 20:00 – animovaná komedie Já, padouch – Ve šťastném předměstském sousedství, obklopeném bílým plaňkovým plotem a kvetoucími keři růží, stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod tímto domem je obrovský tajný úkryt. A zde nacházíme Grua obklopeného armádou svých uličnických a zlomyslných přisluhovačů, mimoňů, který plánuje tu největší loupež v historii celé zeměkoule. Chystá se ukrást Měsíc… (Despicable Me, USA, 2010)

WT100

  • ČT 1, 20:10 – komedie Společník – Učitel má v hudební škole značně malý plat. Má ale také dominantní snoubenku Simonu, rovněž učitelku, toužící zoufale po vdavkách, starého podivínského otce v domově důchodců, o kterého se stále musí starat, a v neposlední řadě vlastní velikého psa, který je zdrojem neustálých malérů a potíží. A tak mu jeho přítel poradí, aby si přivydělával jako placený společník… (Česko, 2003; hrají: Jaroslav Dušek, Josef Somr)

  • ČT 2, 21:25 – válečné drama Král Krysa – Toto není příběh o útěku z vězení, ale o přežití v něm. Odehrává se ve vojenské věznici Chang Jail v Singapuru v roce 1945 daleko od dohledu na plnění smluv o zacházení s válečnými zajatci. Žádné vysoké zdi, ostnaté dráty, žádní strážci. Jen moře a tvrdá okolní příroda. (King Rat, USA, 1965; hrají: George Segal, Tom Courtenay, James Fox, Patrick O'Neal)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).