Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Návštěvníci, Pupendo nebo X-Men

6. 8. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova, 12:25 – sci-fi komedie Návštěvníci – Země roku 2484 (1/15) – Daleko v budoucnosti počítač CML (Centrální Mozek Lidstva) signalizuje neznámé těleso, jehož srážka se Zemí může mít katastrofální následky. Narychlo svolaná Světová rada zvažuje, jak zabránit hrozícímu zániku civilizace. Jisté řešení nabídne akademik Richard, který je specialistou na historii lidstva. Připomene postavu velkého učence 20. století Adama Bernaua, který už jako malý chlapec objevil princip umožňující přesun kontinentů. (Československo, 1983)

  • JOJ Family, 12:35 – komedie Panelstory aneb Jak se rodí sídliště – Pověstná satira, dlouhé roky zakazovaná, se odehrává na rozbahněném velkoměstském sídlišti, stále ohromuje dokonalou znalostí lidských povah, často směšně sobeckých a sebestředných, rozhodně však lhostejných k tomu, co se děje kolem nich. Vlastně jen vesnický děda ztracený uprostřed paneláků přináší závan opravdového zájmu a soucitu. Režisérka Věra Chytilová zvolila roztěkaný způsob snímání, kamera občas vyhlíží, jako kdyby byla zavěšena na rychle se pohybujícím kyvadle. (Československo, 1979)

  • ČT1, 20:15 – komedie Pupendo – Výtvarník Bedřich Mára (B. Polívka), ústřední postava filmu, musel před lety z politických důvodů opustit místo na pražské Akademii a spolu se svou ženou keramičkou žije na periferii zájmu a lukrativních zakázek. To rodina ředitele základní školy a jeho ambiciózní ženy, bývalé Márovy spolužačky, bez potíží proplouvá úskalími doby s typickou přetvářkou i přiznávanou lží. Česká komedie, navazující svou poetikou na úspěšné Pelíšky. (Česko, 2003)

ebf - tip do článku - debata

  • Prima Cool, 20:00 – akční film X-Men – Americký senát připravuje zákon o povinné registraci mutantů, lidí s neobvyklými schopnostmi. Ti sami jsou rozděleni – pokud jde o soužití s lidmi – na dva názorové tábory. Mezi mutanty začíná válka o budoucnost lidstva. (USA, 2000)

  • ČT2, 21:45 – životopisné drama Rváčův deník – Nejdřív se jen poflakovali po newyorských ulicích, hráli basket a občas se porvali. Pak ale přišly drogy. Jim Carroll, ztvárněný skvělým Leonardem DiCapriem, byl jedním z nich. Během cesty do pekla, kdy se díky omamným látkám dotkl samého dna, si psal deník. Jsou v něm záznamy, které jste asi nikdy nechtěli číst. Pravdivý příběh o skonu nevinnosti a zrodu umělce. (The Basketball Diaries, USA, 1995)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).