Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Nebeští jezdci, Ďáblův advokát, Tajemný let a MTV EMA 2012

11. 11. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – válečné drama Nebeští jezdci - Podzim roku 1942. Posádku bombardéru typu Wellington tvoří první pilot a kapitán letadla Čechoslovák Pavel, druhý pilot Angličan Frank, navigátor Angličan George, telegrafista Kanaďan Tommy a palubní střelci Študent a Prcek, oba Čechoslováci. Noční nálet na Düsseldorf skončí úspěšně a jejich letoun se vrací šťastně na základnu. Takové štěstí už však neměla posádka dalšího letounu, který byl nucen nouzově přistát na moři a je považován za ztracený. Mladičká příslušnice WAAF Patricia odváží posádku do jídelny. Kapitán Pavel i ostatní dobře vědí o jejím vztahu se Študentem a mají pro ně porozumění. V jídelně se setkávají s polskou posádkou letounu, který nouzově přistál na jejich letišti. Večer si všichni jedou do městečka zatančit, uprostřed nejbujnějšího veselí však ohlásí hlídka nepřátelský nálet. Československé válečné drama (1968)
  • Cinemax, 20:00 – drama Odvážní - Coby vymahači práva jsou policisté Adam Mitchell, Nathan Hayes a jejich partneři velmi sebejistí a soustředění na jasný cíl. Ochotně bojují s tím nejhorším, co se v dnešním světě děje. Jenže když pracovní den skončí, musejí čelit daleko větší výzvě, na kterou ani jeden není vůbec připraven: na roli otcovství. Zatímco v práci se řadí mezi nejlepší, jako tátové se musejí spokojit s tím, že nejsou tak úplně špatní. Ovšem rychle zjišťují, že jim cosi důležitého uniká. Je jim naprosto jasné, že si Bůh přeje, aby se se svými dětmi sblížili, ale jejich děti se jim čím dál tím víc vzdalují. Podaří se jim najít způsob, jak sloužit a chránit ty, kteří jsou jim na světě nejdražší? Když domov ochromí tragédie, bojují tito muž se svými nadějemi, obavami i svým otcovstvím. Může jim problematická situace pomoci přiblížit se Bohu… a svým dětem? Americké drama (2011)
  • MTV Czech, 21:00 – MTV EMA 2012 - Přímý přenos největší události roku – předávání cen EMA’s. Nezapomenutelná vystoupení a ocenění vítězů na největší párty MTV roku 2012.
  • Prima family, 22:20 – mysteriózní drama Tajemný let - Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky – v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné – spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. Americké drama (2005)
  • Nova, 23:10 – mysteriózní thriller a drama Ďáblův advokát - Mladý právník Kevin Lomax z Floridy ještě nikdy svůj případ neprohrál. Právě obhajuje učitele matematiky Gettyse, který je obžalován ze sexuálního obtěžování studentky Barbary. Zdá se, že i tentokrát bude učitel osvobozen, přestože všem v sále musí být jasné, že je vinen. V přestávce přelíčení se Lomax na toaletě setká s novinářem Larrym, který se ho vyptává, jak se cítí, když chce vrátit Gettyse mezi slušné lidi. Lomaxe přepadne na chvíli podivný pocit. Porota Gettyse skutečně osvobodí. Když pak Lomax se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne za skvělých podmínek práci u nejlepší právní firmy na světě, kterou z New Yorku řídí John Milton. Americko-německý mysteriózní thriller a drama (1997)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).