Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: nové Události, seriál Terra Nova a film Útěk ze Sibiře

1. 4. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit nedělní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice.

Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, ČT 24, ČT 1 HD; 19:00 – Události - Pokoří nedělní Události České televize, které se poprvé představí v nové podobě z nového studia, s novou grafikou a novými moderátory, hranici jednoho milionu diváků? A budou sledovanější než Zprávy FTV Prima, které bude ten samý den coby aprílový žert moderovat dvojice Ivana Gottová a Jiří Pomeje? Události mění studio po dlouhých 14 letech, na obrazovce tak zmizí typický průhled do zpravodajského newsroomu.
  • Prima Cool, 20:00 – seriál Terra Nova - V roce 2149 je svět na pokraji ekologického kolapsu. Policista Jim a jeho žena Elisabeth mají tři děti, čímž porušili zákon. Při odebírání nejmenší dcery Jim napadne kolegy a je uvězněn. Elisabeth dostane nabídku odejít se zbývajícími dětmi do 85 milionů let vzdálené minulosti a budovat novou civilizaci v nádherném netknutém světě. Akční dobrodužné scifi drama (USA, 2011)
  • Nova Cinema, 20:00 – film Světáci - Skopec, Prouza, Petrtýl jsou tři venkovští fasádníci, kteří pracují v Praze na obnově domů. Láká je pražský noční život, ale jejich první návštěva luxusního podniku Diplomat Grill se příliš nevydaří a nakonec musí utéci. Nevzdávají se však. Dají si ušít kvalitní obleky a najmou si na výuku společenské výchovy bývalého učitele tance Dvorského. Když Dvorský uzná, že jsou již sdostatek vzděláni, vypraví se muži opět do Diplomat Grillu. Tady se seznámí s třemi mladými ženami. Netuší, že jsou to dívky poněkud lehčího ražení, které hledají v Diplomat Grillu bohaté pány, aby je mohly patřičně oškubat. Hudební komedie (Československo; 1969)
  • HBO, HBO HD; 20:00 – film Útěk ze Sibiře - Drama, založené na skutečné události z roku 1940, popisuje útěk mezinárodní skupinky vězňů z ruského gulagu. Uprchlíci se vymaní ze sevření nelítostné sibiřské zimy, projdou oblastí jezera Bajkal a překročí Transsibiřskou magistrálu. Před sebou však mají ještě mnohem krutější zkoušky lidské odolnosti a vůle, poušť Gobi, Himálaje a Tibet. Zachrání se až po 4 000 mílích v Indii. Film Útěk ze Sibiře je založen na pamětech Slawomira Rawicza popisujících jeho útěk ze sibiřského gulagu. Spolu s tisíci dalšími vězni podstoupil Rawicz krutý tříměsíční transport do pracovního tábora na Sibiři. Dobrodružné drama (USA, Spojené arabské emiráty; 2010)
  • Nova, 22:50 – film Skrytá identita - Kriminální drama Skrytá identita je zasazeno do Bostonu, kde státní policie vede válku s organizovaným zločinem. Tajný policista Billy Costigan (Leonardo Di Caprio) je pověřen úkolem infiltrovat zločineckou síť, které předsedá boss Costello (Jack Nicholson). Billy si brzy získá Costellovu důvěru, jenže je tu také Colin Sullivan (Matt Damon), který pro změnu infiltroval policejní složky, aby tam získával pro zločinecký syndikát cenné informace. Sullivan stoupá po kariérním žebříčku a stává se významným členem Jednotky pro zvláštní vyšetřování. Životy obou mužů jsou hluboce ovlivněny prostředím, ve kterém se pohybují. Krimi, drama, thriller (USA, 2006)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.