Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: S tebou mě baví svět, Hra a Mission: Impossible

12. 4. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, 20:00 – česká komedie S tebou mě baví svět - Tři letití kamarádi – Albert Horák, Michal Adámek a Pepa Bednář – se jako každý rok chystají na pánskou jízdu do Beskyd. Jejich manželky jim však udělají čáru přes rozpočet, když se spolu domluví a nechají pánům na krku všechny malé děti. Každoroční chlapské povyražení se tak stane něčím jako mateřskou školou v zimní přírodě. Ukáže se, že v jistých situacích jsou otcové lepšími mámami nežli mámy samé, což platí hlavně tehdy, když mámy nejsou v dohledu. Jejich výchovné metody jsou velmi svérázné a vyvolávají plno zmatků a úsměvných situací. Zvláště, když přijedou manželky na kontrolu… Český film (1983).
  • ČT 2, 20:00 – akční film Chobotnička – Britský tajný agent 007 James Bond s nasazením života zlikviduje kubánskou vojenskou základnu. Jeho kolega, agent 009, v té době zahyne ve východním Berlíně rukou dvou cirkusových vrhačů nožů. Stačí však na britskou ambasádu doručit předmět, který artistům ukořistil: jde o vzácný klenot z kremelského pokladu, zlaté Fabergéovo vejce. Ve skutečnosti je to však padělek. Originál se právě chystá k dražbě ve věhlasné aukční síni Sotheby's. James Bond tam zjistí, že vejce má v plánu vydražit afghánský princ Kamal Khan, žijící v exilu v Indii. 007 mu ovšem na aukci podstrčí padělaný kus, čímž si Khana na smrt znepřátelí. Britský film (1983).
  • Prima, 22:00 – thriller Hra - Nicholas Van Orton, velmi movitý a úspěšný sanfranciský bankéř, je tak osamělý, že i své narozeniny slaví sám. Když dosáhne 48 let (věku, v němž jeho otec spáchal sebevraždu), dostane od svého bratra Conrada, který před lety odešel a teď se náhle vrátil, neobyčejný dárek – kartičku, která ho opravňuje k tomu, aby se zapojil do neobvyklé hry společnosti Consumer Recreation Services. Celá záležitost vypadá natolik kuriózně, že se Nicholas rozhodne společnost navštívit. Aniž to ví, dává tím impulz, aby se věci daly do pohybu… Americký film (1997).
  • Nova, 22:45 – thriller Mission: Impossible – Speciální špionážní tým pod vedením Jima Philpse odletí do Prahy, kde sovětský agent Golicin chystá krádež seznamu tajných agentů z americké ambasády. Mají ho zadržet i s jeho zákazníkem. Celý tým se ale stane obětí atentátu, přežije pouze mladý agent Ethan Hunt. Ten se v kavárně sejde se šéfem CIA Kittridgem a dozví se, že akce byla jen návnadou pro Philpsovu skupinu, v níž byl zrádce, prodávající tajné informace. A protože Ethan přežil, je podezřelý ze zrady a vraždy svých kolegů. Podaří se mu prchnout a je odhodlán odhalit zrádce na vlastní pěst. Záhy pozná, že nepřežil pouze on. Americký film (1996).
  • ČT art, 23:00 – historická hra Smrt císaře a krále Karla IV – Do Prahy v roce 1378 již potřetí přijíždí papežův legát, protože se očekává úmrtí Karla IV. Kardinál se zatím neúčastní pohřbu, ale audience u císaře, za níž je potupen, protože císař je – jakkoli upřímně věřící – roztrpčen poměry v církvi a chce namísto dvojpapežství upevnit jedno jediné- římský stolec sv. Petra. Končí se velká a slavná éra českých a evropských dějin a císař se obává, co bude dál, až odejde. Následník Václav IV. je slabý a má odpor k vladařské funkci, čtvrtá žena by ráda viděla na domácím i říšském trůnu svého oblíbeného synka Zikmunda, sotva desetiletého. Moravský markrabě Jošt intrikuje s pány, církevní hodnostáři kolísají mezi papežem, německými preláty a císařem. Český televizní film (1978).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.