Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Steve Jobs, Tři sestry a Dětská hra

30. 10. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
30. 10. 2011

UVNITŘ FOTO Pokud se chystáte strávit nedělní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – Utrpení mladého Boháčka - Vtipná komedie Utrpení mladého Boháčka vypráví o vesnickém mládenci, kterého maminka nutí do ženění. Už to zkusila i s inzeráty, ale žádná známost se nakonec nevyvedla. Tonda je totiž přesvědčen, že „ženský nejsou pro něj a on není na ženský“. Až setkání s náhodnou stopařkou změní jeho dosavadní život. Pro začátek mu nezbývá nic jiného, než ji vydávat za snoubenku, aby měl od všetečné maminky pokoj.
  • Discovery Channel (Central Europe), 21:50 – iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět - Steve Jobs byl kreativní vizionář ve světě technologií, který změnil společnost, tak jak jsme ji znali před ním. Jeho smrt vyvolala silnou globální reakci. Jako spoluzakladatel a CEO Apple Computer představil Jobs svět počítačů obyčejným lidem. Probudil tak k životu další inovace, které zcela změnily náš způsob života – od způsobu, jak pracujeme, přes to, jak se díváme na filmy a posloucháme hudbu, až po to, jak komunikujeme s ostatními.
  • Nova Cinema, 21:50 – Tenkrát v Mexiku - Sága o mýtickém hrdinovi s kytarou – El Mariachim (Antonio Banderas) pokračuje velkolepým akčním filmem Roberta Rodrigueze Kdysi dávno v Mexiku. El Mariachi (Banderas) je poznamenán tragédií a uchýlil se k odloučenému životu v ústraní. Když jej ale zkorumpovaný agent CIA Sands (Johnny Depp) najme k překažení plánu zákeřného bosse Barilla (Willem Dafoe), který má v úmyslu zabít mexického prezidenta, samotářský hrdina je donucen svůj úkryt opustit a vydat se vstříc novému dobrodružství.

V jedné z ženských rolí se objevila i sexy Američanka Eva Mendes. (Foto: Bontonfilm)

  • ČT 1, 0:00 – ČT Live: Tři sestry - To pívečko, to věru je nebeský dar. Tak se to zpívá už půldruhého století v Prodané nevěstě. Stačí ale vyměnit vesnickou hospodu za pražskou a Smetanovu operní hudbu za směs českého bigbítu s britským punkrockem – a můžeme si i my s Fanánkem Hagenem a skupinou Tři sestry zpívat třeba jejich slogan „Život je takovej a jinej nebude“. Třem sestrám každopádně nikdo neupře čtvrtstoletí jejich koncertování, více než dvacet studiových, živých či výběrových alb, ani to, že mají nad svými hospodskými historkami a figurkami pobavený nadhled. Neztratili ho ani v loňském předvánočním koncertu v pražské Tesla Aréně.
  • MGM, 0:15 – Dětská hra - I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou. Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek, panenka Chucky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.