Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Superbowl, J.K.Rowlingová, Výměna a Apocalypto

5. 2. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

5. 2. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte strávit nedělní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice. Každý den dopoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Zone Reality, 14:20, 18:30 – seriál Kdo myslíte, že jste? – V novém pořadu z produkce BBC se můžete vydat do minulosti známých osobností. Každý díl se zaměří na jednu slavnou osobnost z oblasti sportu, umění či literatury a na její pátrání v rodinné minulosti. V aktuální epizodě se na obrazovce objeví J. K. Rowlingová, věhlasná autorka Harryho Potttera, která se rozhodla pátrat po francouzských předcích, o nichž do té doby věděla jen málo. Její hledání začíná v Edinburghu, poté se přesouvá do londýnského hotelu Savoy a pak na kdysi krvavá bojiště i do zapadlých uliček Paříže.
  • Prima family, 20:00 – film Něco jako láska - Snímek vypráví příběh Olivera a Emily – dvou zcela odlišných lidí, kteří se před sedmi lety potkali na palubě letadla z Los Angeles do New Yorku a už tehdy si uvědomili, že se k sobě snad ani nemohou hodit méně. Po následujících sedm let je ale osud svádí znovu a znovu dohromady – bohužel, pokaždé v nesprávnou chvíli. Zatímco se potýkají s problémy ve vztazích, střídají kariéry a trpí stále novými rozchody, postupně se z příležitostných kamarádů stávají nejlepšími přáteli, kteří se spolu mohou bavit o všem. Komedia, drama, romantika (USA, 2005)
  • Cinemax 2, 20:00 – film Výměna - Režírující Clint Eastwood si rád vybírá příběhy, které jdou až na dřeň lidských emocí. Výměna není výjimkou. Příběh ženy, jíž osud připraví řadu nesmírně těžkých životních zkoušek, je podobně výjimečný jako režisérovy předchozí a mnoha cenami ověnčené filmy Nesmiřitelní, Tajemná řeka nebo Million Dollar Baby.
  • Nova Cinema, 22:25 – film Apocalypto - Velkolepý projekt Mela Gibsona vypráví o starobylé říši Mayů a jejím zániku. Původ této kultury, její moudrý život a náhlá destrukce, je dosud opředena mnohými tajemstvími. Jde o vůbec první filmové zpracování této neobjasněné záhady. Hlavní hrdina Jaguáří tlapa se vydává na zběsilý útěk ze zajetí, aby zachránil nejen svůj život, ale i milovanou rodinu. Pro zvýšení autenticity se po celý film mluví neznámou řečí, původním mayským jazykem Yucatec, podobně jako v Umučení Krista. Drama, dobrodružný, historický, akční (USA, 2006)
  • Sport 1, 0:30 – SuperBowl – finále NFL - Liga amerického fotbalu konečně dospěla k rozhodujícímu duelu. V nejsledovanějším sportovním utkání na světě, jímž SuperBowl pravidelně bývá, se letos střetnou celky New England a New York Giants. O poločasové přestávce vystoupí slavná zpěvačka Madonna – bude SuperBowl právě tou akcí, na níž ve světové premiéře zazpívá skladbu z připravovaného alba? Sledujte naživo a s českým komentářem exkluzivně na Sport1.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.