Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Vlak do stanice Nebe, Vrchní, prchni! a Rozsudek smrti

23. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film – film pro děti Vlak do stanice Nebe – Beskydy, poslední zima 2. světové války. Osmiletou Dášu přivezla maminka z Prahy ohrožované stupňujícími se nálety do horské vesničky, odkud jezdí děti do školy úzkokolejnou lesní železnicí… Lyrický příběh, v němž se válečná doba střetává se světem dětských her a fantazie, není určen pouze dětským divákům a patří k tomu nejlepšímu, co režisér Karel Kachyňa směl realizovat v 70. letech. Český film (1972).
  • Smíchov, 20:00 – komedie Náhradník – Snaživý bankovní úředník Pierre Vidal má v soukromí spoustu starostí. Milovaná Jeanne se s ním po dvou letech začíná otravovat, vztah jí připadá příliš stereotypní a fádní. Zato v práci Pierre přechodně povýšil: zastupuje ředitele po dobu jeho dovolené. A právě tehdy navštíví banku maskovaný lupič a ukradne veledůležitému klientovi důležité listiny! Pierre se rozhodne vynechat z té záležitosti policii a dopadnout pachatele sám. Francouzsko-německá komedie (1975).
  • ČT 2, 20:00 – dokumentární cyklus Navždy svoji (6/6) – Tři páry, tři chystané svatby. Závěr dokumentární komedie České televize o tom, jak a proč se dnes vstupuje do manželství. Běla s Jardou jsou konečně svoji. Jejich svatba dopadla podle očekávání – alkohol tekl proudem, hrály se lechtivé hry a objevil se i Bělin tajemný přítel, kartář. Jenže ještě nikdo neví, že se v Řepíně nad novomanželskou idylkou pomalu zatahují mraky.To Zdeňka s Ondřejem už mají za sebou v manželství první měsíc. Svůj svatební den konečně prožijí i Isabela s Lukášem. Český dokument (2012).
  • Nova, 20:20 – česká komedie Vrchní, prchni! – Knihkupec Dalibor Vrána věru nemá lehké žití. Líbí se ženám a ty se zase líbí jemu, a protože je mužem činu, značnou část jeho poctivě nabytého výdělku spolknou alimenty. Svízelnou finanční situaci se rozhodne vylepšit způsobem zcela originálním. Využije toho, že si jej lidé v restauracích často pletou s číšníkem, a začne inkasovat. Netrvá dlouho a stane se nepolapitelným fantomem pražských a později i mimopražských restaurací. Česká komedie (1980).
  • Prima family, 22:25 – akční thriller Rozsudek smrti – Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. Americký akční thriller (2007).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).