Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Vysoká hra patriotů, Requiem pro panenku nebo Fort Apache

23. 7. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova, 13:30 – kriminálka Druhý tah pěšcem – Jan Prokop hraje při každé příležitosti šachy a mimoto pracuje se svým týmem na odhalení rezidentské sítě, která se pokouší získávat domácí odborníky pro práci v zahraničí. (Československo, 1984)

  • ČT2, 20:00 – western Fort Apache – Své přeložení do Fort Apache plukovník Owen Thursday pociťuje jako hluboké a ničím neospravedlnitelné pokoření. Nechápe, proč právě on, hrdina občanské války, má za své zásluhy jen velet vojákům někde na pokraji divočiny. John Wayne a Henry Fonda v hlavních rolích amerického westernu. (USA, 1948)

  • Prima, 20:15 – dobrodružné fantasy Indiana Jones a Poslední křížová výprava – Rok 1938 a Indiana Jones si už potřetí nasazuje svůj pomačkaný klobouk, jenomže tentokrát se k němu přidává i jeho tatínek Sean Connery. Oba se vydávají hledat tajuplný Svatý grál. (Indiana Jones and the Last Crusade, USA, 1989)

MMF tip early

  • Nova Cinema, 22:35 – drama Requiem pro panenku – Administrativním omylem se čtrnáctiletá Marika dostane místo do dětského domova do ústavu pro mentálně choré, odkud není úniku. Panuje v něm nelidská mašinérie a sadistické vychovatelky používají tak drastické výchovné metody, že se dívka rozhodne bezvýchodnou situaci řešit zoufalým činem… (Československo, 1991)

  • Nova, 23:30 – thriller Vysoká hra patriotů – Jack Ryan (Harrison Ford) po dobrodružství s kapitánem Ramiusem a jeho ponorkou Rudý Říjen vyměnil nebezpečnou kariéru aktivní služby za klidnější závětří školní katedry. Všechno rázem změní jeden Ryanův přednáškový výlet do Londýna a teroristické komando IRA. (Patriot Games, USA, 1992)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).