Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: závěrečný ceremoniál LOH 2012, Alois Nebel a Vyjednavač

12. 8. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • HBO, HBO HD; 20:00 – animované drama Alois Nebel - Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách. Tady slouží hlavní hrdina jako výpravčí. Je to tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha. Nejčastěji se mu v ní zjevuje Dorothe, oběť násilného odsunu Němců po 2. světové válce. Šedivé dny na nádraží v Bílém Potoce na sklonku socialismu líně plynou, výhybkář Wachek společně se svým otcem kšeftují s důstojníky sovětské armády. Poklidnou atmosféru naruší jednoho dne Němý, který překročí hranice se sekyrou v ruce, aby pomstil svoji matku. Halucinace nakonec Nebela přivedou do blázince a přijde o místo výpravčího. Česko-německé animované drama Alois Nebel (2011)
  • MGM, 20:00 – drama Purpurová barva - Film Purpurová barva byl natočen podle stejnojmenného románu Alice Walkerové, oceněného Pulitzerovou cenou. Bohatě strukturovaný děj, zahrnující několik desetiletí, vypráví příběh Celie, nevzdělané venkovské ženy z amerického Jihu. Po vynuceném sňatku s hrubým mužem, kterého musí oslovovat pane, se Celie uzavírá do sebe a se svým trápením se svěřuje pouze Bohu. Až přátelství se dvěma skvělými ženami jí dodá sílu, z níž čerpá sebedůvěru a schopnost odpustit. Americké drama (1985)
  • Prima family, 20:00 – katastrofický thriller a drama Den poté - Výzkumy klimatologa Jacka Halla (Dennis Quaid), naznačují, že by globální oteplování mohlo spustit prudkou a katastrofální změnu zemského klimatu. Všechno začalo, když se Hall stal svědkem odlomení ledové kry o velikosti Rhode Islandu z antarktického ledového pole. Na celé zeměkouli následovaly prudké změny počasí: v Tokiu padaly kroupy o velikosti grapefruitu, rekordy lámající hurikán řádil na Havaji, v Dillí napadl sníh a přes Los Angeles se přehnala ničivá série tornád. Profesor Rapsona (Ian Holm) potvrdil Jackovy nejhorší obavy: tyto prudké změny počasí jsou příznakem velké globální změny. Americký katastrofický thriller a drama (2004)
  • ČT 4, ČT 4 HD; 22:00 – LOH Londýn – Ceremoniál zakončení her - Přímý přenos ze slavnostního zakončení XXX. Letní olympiády v Londýně.
  • Nova Cinema, 22:05 – akční krimi thriller Vyjednavač - Příběh profesionálního vyjednávače s únosci Dannyho Romana, který je falešně obviněn policií. V průběhu soudního jednání vezme Roman jako rukojmí muže, který ho obvinil a část jeho podřízených. Zatímco se rozbíhá mediální kampaň na jeho zadržení, bere si na pomoc dalšího renomovaného vyjednavače, který se poté, co uvěří v Romanovu nevinu, stává jeho pomocníkem v cestě za spravedlností. Americko-německý akční krimi thriller (1998)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).