Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Žbluňk, Kabaret nebo Smrtonosná past: Opět v akci

29. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 8:20 – romantický film Žbluňk – Allena Bauera jako malého chlapce zachrání před utopením mořská panna. Později se vrací na toto stejné místo a opět ho panna zachrání. Allen si není jistý, zda jde o skutečnost, nebo měl jen halucinace. Mořská panna se ho ale rozhodne vyhledat v New Yorku… (Splash, USA, 1984)

  • Nova Cinema, 20:00 – akční sci-fi Transformers – Prakticky od nepaměti ve vesmíru zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobotů a „zlých“ Deceptikonů. Doposud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v bojiště. (Transformers, USA, 2007)

  • Prima Cool, 20:00 – akční Smrtonosná past: Opět v akci – Bruce Willis se ve skvělé formě vrací se svou nejslavnější filmovou rolí. Jako nezničitelný policejní detektiv John McClane tentokráte přijíždí do Moskvy, aby tady našel svého syna Jacka, který se mu poněkud odcizil. Johna ale čeká překvapení! Zjistí, že i když jejich vztah otec–syn má k ideálu hodně daleko, jablko nepadlo daleko od stromu. Jack totiž v Moskvě působí jako tajný agent, chránící informátora z vládních řad. (A Good Day to Die Hard, USA, 2013)

ebf - tip do článku - debata

  • Prima Max, 20:00 – akční film Salt – Jakožto agentka CIA složila Evelyn Salt přísahu povinnosti, cti a lásky k vlasti. Její loajalita se ale stane důvodem řady otázek poté, co ji ruský přeběhlík obviní z toho, že je ruskou špiónkou. Salt se dá na útěk… (USA, 2010)

  • ČT2, 21:40 – muzikál Kabaret – Jedno z nejlepších děl americké muzikálové tradice oceněné osmi Oscary převedl do filmové podoby legendární choreograf a režisér Bob Fosse. Příběh o milostných vzplanutích několika hrdinů se odehrává v Berlíně třicátých let, tedy na pozadí nastupujícího fašismu. (Cabaret, USA, 1972)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).