Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Žbluňk, Maratónec a Mafiáni

29. 1. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 7:30 – romantický film Žbluňk – Allena Bauera jako malého chlapce zachrání před utopením mořská panna. Později se vrací na toto stejné místo a opět ho panna zachrání. Allen si není jistý, zda jde o skutečnost, nebo měl jen halucinace. Mořská panna se ho ale rozhodne vyhledat v New Yorku… (Splash, USA, 1984)

  • ČT1, 15:55 – poetické drama Zlatí úhoři – Karel Kachyňa, jeden z velkých českých režisérů, vytvořil mnoho mimořádně působivých filmů nejen pro plátna, ale i pro obrazovku. Ve všech jeho dílech se setkáváme s nevšední citovou i obrazovou kulturou, s pochopením pro velká i malá lidská trápení, s laskavým humorem. K vrcholům televizní dramatické tvorby bezesporu patří jeho film Zlatí úhoři, inspirovaný povídkami Oty Pavla, o malém chlapci, který spolu s tatínkem podléhá kouzlu řeky Berounky, ale zároveň také prožívá krutou válečnou realitu. (Československo, 1979)

  • Prima Max, 20:15 – fantasy Velká ryba – Edward Bloom byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí, kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata či čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna. (Big Fish, USA, 2003)

MM socky3

  • ČT 2, 21:40 – thriller Maratónec – Dustin Hoffman v roli studenta, který se nevědomky připlete do smrtící hry, kterou rozehrál nepolapitelný válečný zločinec, který jde tvrdě za svým cílem – zásilkou drahocenných diamantů. (Marathon Man, USA, 1976)

  • Nova Cinema, 21:50 – krimi Mafiáni – Brooklyn 1955. Školák Henry Hill sní o tom, že se stane gangsterem. Vykonává drobné služby pro místní mafiány, a když je zadržen policií kvůli pašování cigaret, odmítá vypovídat, což mu vynese přízeň kmotra Paula Cicera, který ho přijme do svých služeb. (Goodfellas, USA, 1990)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.