Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Zrození šampiona, Policie Modrava nebo Báječná léta pod psa

27. 8. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Skupina Nova
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 11:05 – životopisné drama Zrození šampióna – Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodině moc neví. A o fotbalu ještě míň. Bezprizorný teenager zná především ulice a sídliště Memphisu. Naopak dobře situovaná Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock) si svět, v němž se Michael pohybuje, neumí představit. Přesto u ní Michael najde domov. Staňte se svědky pozoruhodné cesty mladíka, který byl ve výběru amerických univerzit v prvním kole draftován do NFL a stal se vítězem ještě dříve, než vůbec vstoupil na hřiště. (The Blind Side, USA, 2009)

  • Nova, 20:15 – krimi seriál Policie Modrava 2 (1), Nehoda – Alena Prokešová měla tři starší bohaté manžely a všichni zemřeli. Stojí za jejich smrtí ona nebo někdo jiný? (Česko, 2017)

  • ČT1, 21:35 – komedie Báječná léta pod psa – Příběh složitého dospívání citlivého chlapce vznikl podle stejnojmenného románu Michala Viewegha. Nostalgická komedie ze života jedné svérázné české rodiny se opírá především o šedá léta „reálného“ socialismu. Dějová linie se soustřeďuje především na trampoty Kvidova otce, excentrického dříče s vysokoškolským diplomem, kterého jeho úsilí zabezpečit rodinu bez ztráty důstojnosti dovede téměř až k šílenství. (Česko, 1997)

MM socky3

  • Nova Cinema, 21:45 – drama Americká krása – Na první pohled jsou Burnhamovi šťastnou rodinou. Pohodlný dům, auto kvalitní značky, půvabná dospívající dcera studující na správné škole, rodiče úspěšní ve svém povolání. Nikdo se tedy nediví, že paní Burnhamová (Annette Bening) je věčně samý úsměv – alespoň na veřejnosti. Ve skutečnosti je ale všechno jinak. Obraz dokonalosti matce a dceři neustále kazí otec Lester (Kevin Spacey) a co je horší, začíná stále častěji dávat najevo, že je nespokojen se svým životem. (American Beauty, USA, 1999)

  • ČT2, 22:05 – drama …a spravedlnost pro všechny – Co je to za soudní systém, kde kriminálníci zůstávají na svobodě? Mladý právník Arthur Kirkland se ptá, zda vůbec existuje spravedlnost. Arthur je upřímný, idealistický právník, který se najednou dostává pod tlak, když má obhajovat významného soudce. Ten je obviněn ze zbití a znásilnění mladé dívky a Arthur ví, že je vinen. Když dojde k soudnímu líčení, musí si vybrat mezi kariérou a ctí. (And Justice for All, USA, 1979)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.