Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Ztraceni v Mnichově, Na Větrné hůrce nebo Gangster Caine

Autor: ČT
Bohumil Herwig

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 16:45 – komedie Hodíme se k sobě, miláčku…? – Pokud do svého života necháte mluvit počítače, dopadnete jako Jana Brejchová a Vlastimil Brodský. (Československo, 1974)

  • ČT1, 20:15 – komediální drama Ztraceni v Mnichově – Český novinář unese během tiskové konference devadesátiletého papouška, jediného žijícího svědka událostí okolo Mnichova 1938. Hravá komedie Petra Zelenky o Češích, národních traumatech a natáčení jednoho filmu, který nakonec vůbec nevznikl. Televizní premiéra koprodukčního snímku ČT. (Česko, 2015)

  • Kino Barrandov, 20:20 – krimi Gangster Caine – Luke Caine, bývalý člen gangu, se má po patnácti letech setkat se svojí dcerou Emily. Právě před patnácti lety jeho dcera onemocněla, léčba byla drahá, a tak okradl svého kumpána Lyla. Dceru sice zachránil, ale musel utéct a skrývat se před Lylem. (Good Day for It, USA, 2011)

  • ČT 2, 21:50 – romantické drama Na Větrné hůrce – Tragická historie jedné velké a nenaplněné lásky, zrady, nenávisti a touhy po pomstě byla natočena podle románu „Bouřlivé výšiny“ od Emily Brontë. Viktoriánsky pojaté vyprávění usiluje o maximální věrnost předloze a o evokaci dobové atmosféry prostřednictvím pečlivě rekonstruovaných reálií. Diváky okouzlí i romantická kamera, bohatě těžící z drsné krásy yorkshirských exteriérů. (Emily Brontë’s Wuthering Heights, Velká Británie, USA, 1992

  • Nova, 23:25 – thriller Firewall – Odborník na počítačovou bezpečnost banky Jack Stanfield (Harrison Ford) vytváří ty nejlepší sítě, jimiž neprojde žádný z počítačových delikventů. Speciální programy, přístupové kódy a firewally chrání finanční zdroje banky před hrozbou čím dál sofistikovanějších hackerů. Jackův systém však bohužel má slabé místo, se kterým nepočítal. Je jím on sám. (USA, Austrálie, 2006)