Hlavní navigace

Televizní tipy na neděli: Ztraceni v Mnichově, Na Větrné hůrce nebo Gangster Caine

23. 4. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 16:45 – komedie Hodíme se k sobě, miláčku…? – Pokud do svého života necháte mluvit počítače, dopadnete jako Jana Brejchová a Vlastimil Brodský. (Československo, 1974)

  • ČT1, 20:15 – komediální drama Ztraceni v Mnichově – Český novinář unese během tiskové konference devadesátiletého papouška, jediného žijícího svědka událostí okolo Mnichova 1938. Hravá komedie Petra Zelenky o Češích, národních traumatech a natáčení jednoho filmu, který nakonec vůbec nevznikl. Televizní premiéra koprodukčního snímku ČT. (Česko, 2015)

  • Kino Barrandov, 20:20 – krimi Gangster Caine – Luke Caine, bývalý člen gangu, se má po patnácti letech setkat se svojí dcerou Emily. Právě před patnácti lety jeho dcera onemocněla, léčba byla drahá, a tak okradl svého kumpána Lyla. Dceru sice zachránil, ale musel utéct a skrývat se před Lylem. (Good Day for It, USA, 2011)

KL23 hlasovani

  • ČT 2, 21:50 – romantické drama Na Větrné hůrce – Tragická historie jedné velké a nenaplněné lásky, zrady, nenávisti a touhy po pomstě byla natočena podle románu „Bouřlivé výšiny“ od Emily Brontë. Viktoriánsky pojaté vyprávění usiluje o maximální věrnost předloze a o evokaci dobové atmosféry prostřednictvím pečlivě rekonstruovaných reálií. Diváky okouzlí i romantická kamera, bohatě těžící z drsné krásy yorkshirských exteriérů. (Emily Brontë’s Wuthering Heights, Velká Británie, USA, 1992

  • Nova, 23:25 – thriller Firewall – Odborník na počítačovou bezpečnost banky Jack Stanfield (Harrison Ford) vytváří ty nejlepší sítě, jimiž neprojde žádný z počítačových delikventů. Speciální programy, přístupové kódy a firewally chrání finanční zdroje banky před hrozbou čím dál sofistikovanějších hackerů. Jackův systém však bohužel má slabé místo, se kterým nepočítal. Je jím on sám. (USA, Austrálie, 2006)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).