Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Císař a tambor, Román pro muže nebo Chinaski 20 let

28. 7. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – pohádka Císař a tambor – Pohádka vznikla na motivy pověsti o císaři Josefu II. Stejně jako on i filmový císař Maxmilián často mizí v přestrojení ze zámku, aby poznal život svých poddaných. A na jednom ze svých „výletů“ potká císařského tambora vracejícího se z vojny… (Česko, 1998)

  • Nova Cinema, 20:00 – animák Divočina – Příběh zvířat z newyorské ZOO, která se poté, co je jedno z nich omylem odvezeno do divočiny, vydávají na nebezpečnou záchrannou výpravu. Teprve ve chvíli, kdy opustí brány své ZOO, poznají, jakou džunglí se může stát i obyčejné město. (The Wild, Kanada, USA, 2006)

  • Prima Max, 20:00 – western Kapsy plné dynamitu – Juan Miranda je chladnokrevný zloděj a šéf početné rodiny, která se živí okrádáním náhodných pocestných a přepadáním dostavníků. V době, kdy kolem něho doslova vře mexická revoluce, se zajímá jen o to, jak rychle naplnit vlastní kapsu. Zlomyslná náhoda mu však postaví do cesty muže, s jakým se ve svém životě nesetkal. (Hlavu dolů, Duck, You Sucker!, Itálie, 1971, 148 min

CIF - osobnosti

  • ČT art, 20:20 – koncert Chinaski 20 let – Kapela Chinaski oslavila v pražské O2 aréně své dvacetiletí. Hudební skupina, která se na české hudební scéně prosadila hitem Dlouhej kouř ze stejnojmenného alba, patří k nejpopulárnějším kapelám poprockového žánru. (Česko, 2014)

  • Nova, 20:20 – komediální drama Román pro muže – Příběh sourozenců Cyrila, Bruna a Anety. Pevné pouto, které se mezi nimi utvořilo po tragické smrti rodičů, prochází zvláštní zkouškou. Sourozenci odjíždějí na tradiční výlet do hor v zádech se stínem neodvratně se blížící Brunovy smrti. Výlet, který má být jakousi cestou posledních splněných přání – včetně tajných erotických fantazií – se však mění v tragikomickou konfrontaci základních hodnot a životních postojů. (Česko, 2010)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).