Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Colette, Akta X nebo Zkrocení zlé ženy

27. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – animák Happy Feet 2 – Mumble, mistr stepu, má problém, protože jeho drobounký syn Erik je antitalent a tanec ho nebaví. Dokonce uteče pryč a potká Mocného Svena – tučňáka, který umí lítat! Mumble nemá oproti tomuto charismatickému modelu nové role žádnou šanci. Ale celá situace se zhorší ještě tím, když je svět otřesen mocnými silami. (Austrálie, 2011)

  • Prima Max, 20:00 – komediální drama Zkrocení zlé ženy – Kateřina je hubatá, tvrdohlavá a zlá. Nemá nápadníky, a proto ji chce otec vyvdat dřív než druhou dceru. Nakonec se ale i pro Kateřinu najde ženich, který se brzy postará, aby začala zpívat docela jinou písničku. (The Taming of the Shrew, USA, Itálie, 1967)1

  • Prima, 20:15 – komedie Všechno nebo nic – Linda a Vanda jsou pohledné třicítky, nerozlučné kamarádky a taky spolumajitelky malého knihkupectví v centru města. Linda je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti. Ten naopak chybí Vandě, svobodné, veselé, nezávislé krásce, která sice muže přitahuje jako magnet, ale její živelnosti žádný nestačí. A tak hledá toho pravého. A aktivně! (Česko, Slovensko, 2017)

Cloud23

  • Prima Cool, 20:15 – mysteriosní Akta X – Po léta byla realita překrucována, fakta manipulována a pravda skrývána. Teď přichází Mulder a Scullyová, agenti FBI, aby poskládali celou skládačku v jeden celek a vysvětlili nevysvětlitelné. Ale ani tentokrát jejich cesta za pravdou nebude procházka růžovým sadem a celé jejich vyšetřování bude neustále někým úmyslně mařeno. (The X-Files, USA, 1998)

  • ČT2, 21:35 – drama Colette – Milostný příběh zajatců Viliho a krásné židovky Colette vypráví o osudu tajné lásky v prostředí hrůzy a smrti. O tenké hranici mezi dobrem a zlem, pravdou a lží. V osvětimském koncentračním táboře se před námi odhaluje nelítostný svět každodenního boje o přežití. Vládne tu přísná hierarchie i mezi samotnými vězni a obchoduje se se vším, co může zachránit život, nebo alespoň na chvíli oddálit smrt. (Česko, Slovensko, Nizozemsko, 2013)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).