Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Ďábelské líbánky, Diamantová liga, Hartova válka, Oči černé

7. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – česká komedie Ďábelské líbánky – Vražednická komedie, natočená na úsvitu normalizace, se vědomě oprostila od jakýchkoli spojnic s dobovou realitou. Režisér Zdeněk Podskalský se celý oddal spřádání výstředních zápletek rozvířených kolem dvou podnikavých žen, usilujících o přízeň téhož muže. Soupeřky totiž chtějí odstranit nejen jedna druhou, ale v případě nezbytí i vyhlédnutého muže. Česká komedie (1970).
  • ČT 4, 20:00 – Samsung Diamond League 2012/Brusel – Přímý přenos čtrnáctého závodu seriálu nejprestižnějších světových atletických mítinků
  • STV 2, 20:00 – dokumentární cyklus Planeta mláďat (1/5) – Na planetě mláďat je hnacím motorem mateřský instinkt, na kterém závisí přežití mláděte. Ale někdy potřebuje matka pomoc. V safari parku Blair Drummond ve Skotsku se samice vzácného nosorožce bílého připravuje na svůj první porod. Britský dokument (2009).
  • Fanda, 20:05 – válečné drama Hartova válka – Stačí jediná jízda lesem, aby se Thomas Hart ocitl s dalšími americkými vojáky v německém zajetí. Jenže plukovník McNamara, zásadový velitel amerických zajatců v táboře, se k němu chová s nedůvěrou. Názor na něho však změní, když se z mladíka takřka přes noc stane hotový právník, obhájce a také dospělý a statečný muž… Americké válečné drama (2002).
  • ČT 2, 21:40 – film Oči černé – Příběh nenaplněné lásky natočený volně na motivy povídek A. P. Čechova. Kdesi, kdysi v roztančeném přelomu století se na palubě výletní lodi setkávají postarší Ital a Rus. Ital vypráví novému známému příběh veliké lásky, kterou zažil s jistou ruskou dámou. I druhý cestující má však něco na srdci. Rusko-italský koprodukční film (1987) režiséra Nikity Michalkova.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).