Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Doktor Živago, Ostrov a Legenda Studio Ypsilon

4. 11. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Ostrov – Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na které hledá odpověď. (The Island, USA, 2005)

  • Prima Max, 20:15 – drama Doktor Živago – Politické boje se stupňují. Rusko neodvratně kráčí vstříc komunistické diktatuře. Jeden muž v této těžké době miluje aristokratku a zároveň manželku bolševického vůdce. Americké drama oceněné pěti Oscary natočené podle známé knihy Borise Pasternaka. (Doctor Zhivago, USA, 1965)

  • ČT art, 21:20 – dokument Legenda Studio Ypsilon (1/9) – V prvním díle, věnovaném libereckým začátkům, to budou zejména inscenace O tom, jak ona, Encyklopedické heslo XX. století, Carmen nejen podle Bizeta, Návštěva na výstavě 1889 a Picasso a jeho Touha chycená za ocas. O tomto období budou vyprávět J. Schmid, J. Synková, L. Sobota, V. Just a další.

CIF23

  • Prima, 21:40 – romantická komedie Tohle je válka! – Dva špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine), jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny. Kariéristka Lauren (Reese Witherspoon) je sice ve svém pracovním životě úspěšná, ale její milostný život je jedna velká katastrofa. Poté, co ji nechá přítel, kvůli kterému se přestěhovala z milované Atlanty, nemá na randění a hledání nového vztahu ani pomyšlení. S tím se ale nespokojí její praštěná kamarádka Trish, která ji přemluví, aby zkusila najít štěstí v lásce na internetové seznamce. (This Means War, USA, 2012)

  • Nova, 22:00 – sci-fi Déjà Vu (Vzpomínky) – Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu, který provází agenta vládní agentury ATF (Denzel Washington). Ten vyšetřuje rozsáhlý bombový útok a po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. (Déjà Vu, USA, Velká Británie, 2006)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).