Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Doktor Živago, Ostrov a Legenda Studio Ypsilon

Autor: ČT
Bohumil Herwig

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Doba čtení: 2 minuty

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Ostrov – Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na které hledá odpověď. (The Island, USA, 2005)

  • Prima Max, 20:15 – drama Doktor Živago – Politické boje se stupňují. Rusko neodvratně kráčí vstříc komunistické diktatuře. Jeden muž v této těžké době miluje aristokratku a zároveň manželku bolševického vůdce. Americké drama oceněné pěti Oscary natočené podle známé knihy Borise Pasternaka. (Doctor Zhivago, USA, 1965)

  • ČT art, 21:20 – dokument Legenda Studio Ypsilon (1/9) – V prvním díle, věnovaném libereckým začátkům, to budou zejména inscenace O tom, jak ona, Encyklopedické heslo XX. století, Carmen nejen podle Bizeta, Návštěva na výstavě 1889 a Picasso a jeho Touha chycená za ocas. O tomto období budou vyprávět J. Schmid, J. Synková, L. Sobota, V. Just a další.

IAC 19 - tip 2 řečníci

  • Prima, 21:40 – romantická komedie Tohle je válka! – Dva špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine), jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny. Kariéristka Lauren (Reese Witherspoon) je sice ve svém pracovním životě úspěšná, ale její milostný život je jedna velká katastrofa. Poté, co ji nechá přítel, kvůli kterému se přestěhovala z milované Atlanty, nemá na randění a hledání nového vztahu ani pomyšlení. S tím se ale nespokojí její praštěná kamarádka Trish, která ji přemluví, aby zkusila najít štěstí v lásce na internetové seznamce. (This Means War, USA, 2012)

  • Nova, 22:00 – sci-fi Déjà Vu (Vzpomínky) – Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu, který provází agenta vládní agentury ATF (Denzel Washington). Ten vyšetřuje rozsáhlý bombový útok a po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. (Déjà Vu, USA, Velká Británie, 2006)

Našli jste v článku chybu?