Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Třetí díl Matrixu i 300 nebo Hudba z Marsu

28. 10. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem. 

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Matrix Revolutions – stroje se snaží dobýt Sion a agent Smith se chystá zničit svět lidí i svět strojů. Jediný, kdo jim v tom může zabránit, je vyvolený Neo. Jenže tím může ohrozit svoji lásku Trinity, která je pro něj vším…

  • Prima Max, 20:15 – western Vůně cibule - Cibule, nebo pistole? Pistole, nebo cibule? Franco Nero jako hlavní hrdina, živící se především syrovou cibulí a samozřejmě chránící právo a spravedlnost, prokazuje v tomto spaghetti westernu obdivuhodný smysl pro sebeironii. Film se naváží do osvědčených westernových schémat – nehrdinský hlavní hrdina, homosexuální šerif a jeho zženštilí pomocníci, mechanik připomínající svým obličejem Adolfa Hitlera…

  • Nova, 22:25 – historický 300: Vzestup říše - Generál Themistokles velí celému řeckému loďstvu, a protože ví, že bude muset brzy čelit masivní invazi perské armády, pokouší se Řecko sjednotit. Největším nebezpečím pro něho však není překvapivě mocný Xerxes, ale velitelka perského loďstva, pomstychtivá a nebezpečná Artemesia. Ač v oslabení, sází Themistokles vše na jednu kartu, která by mohla zpečetit osud jeho země…

KL22_nominace

  • Prima, 23:40 – komedie Hudba z Marsu – komedie o tom, že dobré jméno závodu nedělá jen výroba. Nábytkářské družstvo Mars má problémy. Kupodivu ne se stavem výroby, ale se stavem závodního orchestru, který má mít velké vystoupení. Jenže není jednoduché dát dohromady soudržné těleso a nacvičit s ním program.

  • ČT 1, 23:45 – krimi Alibi na vodě - Alibi na vodě navazuje postavami kriminalistů Tůmy a Líbala na předchozí dva filmy režiséra Vladimíra Čecha 105% alibi a Kde alibi nestačí, v nichž alibi podezřelých hrálo hlavní roli. Děj třetího záhadného případu je zasazen do atraktivního prostředí filmařů a manekýnek.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.