Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Golem, Gravitace nebo Hodiny zoufalství

17. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Barrandov Plus, 20:20 – akční Pěsti smrti – Šaolinský klášter, kde se bojovníci učili bojovému umění, ovládli členové dynastie Ching. Přeživší mniši se rozhodli klášter opustit a zachovat učení šaolinu. Jeden z nich začal ale nepříteli pomáhat – Shih Shao-Feng. Tušíc, že má mnoho nepřátel, si vycvičil osm osobních strážců. Po deseti letech je vyslán nejlepší bojovník šaolinu Yun Fei zpět do kláštera, aby Shih Shao-Fenga zabil. Nejdříve ale musí najít Zhanga, jednoho z mužů, kteří se chystají svrhnout vládu. Ten by měl mít u sebe mapu hlavních vojenských základen. Video z Jackie Chan TOP 10 scén. (Shao Lin men, Hong Kong, 1976)

  • Joj Family, 20:20 – komedie Věčný praktikant – Ben Kremer věří na zásadu „Praktikum je šance kariéry“. Ovšem i tři roky od skončení studia je stále jen praktikant a „na čekačce“. Také u nové firmy je opět praktikant, ale tentokrát má dobrý pocit, neboť Ulf Kamprath na něho upozornil důležitého šéfa. Vyhlídkou na pevné atraktivní zaměstnání povzbuzuje Kamprath své praktikanty k vysokým výkonům. To, že svému šéfovi musí prokazovat i různé soukromé služby, patří k věci. (Ein Praktikant fürs Leben, Německo, 2010)

  • Nova, 20:20 – sci-fi Gravitace – Sandra Bullock ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, skvělou lékařku – inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána Matta Kowalskyho, který velí svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. Jenže během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě. Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřujíc dál do temného vesmíru. (Gravity, USA, Velká Británie, 2013)

BRAND

  • ČT art, 21:15 – film Golem – Židovský učenec a rabín Löw kdysi vytvořil hliněného obra a oživil ho. Po jeho smrti se stal Golem pro utlačované Židy symbolem záchrany před pogromy. Na dvoře císaře Rudolfa II. se komoří Lang snaží intrikami ovládnout císaře a získat moc. Potřebuje k tomu Golema, a proto jeho lidé při hledání vniknou do ghetta. Neváhají použít násilí a uvězní také mnoho Židů včetně rabína Jakuba. Císařova milenka hraběnka Stradová chce překazit Langovy plány. Snaží se proto spojit s uvězněným Jakubem, který jediný ví, kde se Golem nachází. (Le Golem, Francie, Československo, 1936)

  • ČT2, 22:05 – drama Hodiny zoufalství – Nejznámějším dílem spisovatele Josepha Hayese, který se specializoval na kriminální tematiku, byl román Hodiny zoufalství (1954) o předměstské rodině, terorizované trojicí uprchlých gangsterů. Hayes tento incident, založený na skutečné události, upravil pro jeviště a stejnojmenná dramatizace se s velkým úspěchem představila na Broadwayi a získala Cenu Tony 1955 za nejlepší hru. (The Desperate Hours, USA, 1955)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).