Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Highlander, The Police nebo Pro hrst dolarů

22. 9. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Prima Max, 20:00 – klasický spaghetti western Pro hrst dolarů – Prach, vítr a žhavé slunce státu Nové Mexiko. Do města rozděleného válkou dvou rodin přichází cizinec. Je klidný a mlčenlivý a z nebezpečí hrozícího ze všech stran si nic nedělá. Brzy rozehraje riskantní plán a nabídne své služby oběma stranám přesně podle hesla „Když se dva hádají, třetí se směje“. (Per un pugno di dollari, Itálie, Španělsko, Západní Německo, 1964)

  • ČT art, 20:20 – The Police: koncert 2007 – Směsice reggae, ska, pop-punku, rocku, jazzu hraná pouze na tři nástroje. Ne, takhle ve své době nezněl nikdo než oni. Škoda, že trojici Sting, Summers, Copeland vydržela spolupráce pouhých deset let. Tady je ale legendární skupina opět pospolu. (The Police – Live in Buenos Aires 2007, 2008)

  • Prima, 21:50 – komedie Zkažená úča – Elizabeth Halseyová (Cameron Diaz) je učitelka, která by z chování dostala přinejmenším dvojku. Je sprostá, zlá a chová se naprosto nevhodně. Pije, bere drogy a nemůže se dočkat, až si najde dobře situovaného muže, který se o ni postará, a ona bude moci svou kariéru učitelky definitivně opustit. Když se s ní rozejde její snoubenec, vymyslí plán, jak získat jeho bohatého a pohledného náhradníka. (Bad Teacher, USA, 2011)

ebf 24 - tip duben

  • Prima Max, 22:20 – drama Rocky III – Rocky, který ve druhém díle zvítězil ve vyčerpávajícím odvetném souboji se šampiónem Apollo Creedem, se stal mistrem světa všech váhových kategorií. Je z něj boháč a mohl by si užívat spokojeného života. Na obzoru se však objevuje nové nebezpečí. Kdykoli se Rocky objeví v ringu, sleduje ho z povzdálí hrůzu nahánějící a krvelačný svalovec Clubber Lang. Ze svých soupeřů dělá kaši a brousí si zuby i na Rockyho mistrovský titul. (USA, 1982)

  • ČT2, 22:30 – fantasy Highlander – Jmenuje se Connor MacLeod a je nesmrtelný. Christopher Lambert a Sean Connery v dnes už klasickém filmu. (USA, Velká Británie, 1986)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).