Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Já, Mattoni, Valentino nebo 101 dalmatinů

2. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT 1, 20:00 – seriál Já Mattoni – začíná dvacáté století. Rakouská monarchie pomalu směřuje ke svému zániku a vládní rada von Mattoni, světoznámý podnikatel v minerální vodě, prožívá své stáří. Není lehké, ctižádostivá manželka ho totiž podvodem připravila o vedení firmy a on stojí před otázkou, jak se bránit. Nalezne překvapivé řešení, bude psát své paměti, ale ne tak, jak pokrytecká doba vyžaduje, ale doopravdy, pravdivě, padni komu padni.

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie 101 dalmatinů – majitelka módního ateliéru je nadšena návrhem mladé návrhářky Anity, která se nechala inspirovat svým psím miláčkem, dalmatinkou Perdy. Když se však od ní dozví, že dalmatini mají jemnou srst pouze jako štěňata, pustí se do realizace ďábelského plánu.

  • ČT 2, 21:30 – drama Návrat do Cold Mountain – Film líčí strastiplnou pouť jižanského vojáka na sklonku občanské války za milovanou ženou, kterou předtím jen jednou políbil a o níž je přesvědčen, že na něho stále čeká. Na své cestě zuboženou zemí muž potkává řadu postav, poznamenaných těžkou válečnou dobou.

ebf - tip do článku - debata

  • Prima, 21:45 – komedie Copak je to za vojáka – situační komedie se odehrává ve vojenském prostředí. Jejími hrdiny jsou průzkumníci, jejichž výcvik je mnohem tvrdší než výcvik příslušníků jiných jednotek, ale také v mnohém romantičtější. Snímek je vlastně pásmem veselých příhod, jež zažijí příslušníci „paragánské“ roty kapitána Tůmy při cvičení ve vojenském prostoru třicet kilometrů od kasáren.

  • ČT Art, 21:55 – drama Valentino - slavný herec Rudolph Valentino je dodnes jednou z nejznámějších postav němé filmové éry a v popularitě si nezadá ani s největšími jmény němé grotesky Charliem Chaplinem, Haroldem Lloydem a Busterem Keatonem. Do Spojených států přišel tento Ital z Apulie jako osmnáctiletý a svou kariéru začínal jako tanečník.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).