Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Já, Olga Hepnarová, Hodinový manžel nebo Divokej Bill – Koncert doma

3. 11. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – animák Strašpytlík – Klasická pohádka o kuřeti, které si splete padající žalud s kouskem oblohy a způsobí velký zmatek. Tentokrát se malý hrdina rozhodne napravit to, co způsobil. Jakmile se mu však konečně začne dařit, přistane mu na hlavě opravdový kus oblohy… (Chicken Little, USA, 2005)

  • Prima Max, 20:00 – drama Panu učiteli s láskou – Sidney Poitier jako mladý učitel dostává maturující třídu plnou bouřlivých a nevychovaných výrostků, kteří jsou odhodláni svého nového kantora zničit. Mladý učitel přistupuje ke studentům jako k dospělým lidem a žádá od nich stejný přístup. Snaží se je také co nejlépe připravit na situaci, kdy si budou muset najít své místo v životě. (To Sir, with Love, Velká Británie, 1967)

  • Prima, 20:15 – komedie Hodinový manžel – Příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu dokonce začne i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí pak začnou podnikat jako „hodinoví manželé“… (Česko, 2014)

Content tip EARLY

  • ČT art, 20:20 – Divokej Bill – Koncert doma – Jedna z nejpopulárnějších českých kapel současnosti před několikatisícovým publikem v domácích Úvalech. (Česko, 2015)

  • ČT2, 21:45 – životopisné drama Já, Olga Hepnarová – V červenci 1973 napsala Hepnarová do redakcí Mladého Světa a Svobodného slova dopis, který zakončila větou: Toto je můj rozsudek: Já, Olga Hepnarová, oběť vaší bestiality, odsuzuji vás k trestu smrti přejetím! Nedlouho poté úmyslně najela vypůjčeným náklaďákem do skupiny lidí čekajících na tramvajové zastávce na Třídě Obránců míru (dnes Milady Horákové). Osm z nich zabila a dalších dvanáct zranila. U soudu se ani nepokoušela o obhajobu, požadovala trest smrti a litovala, že jich nezabila víc a že mezi nimi nebyli i její rodiče. (Česko, Polsko, Francie, Slovensko, 2016)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).