Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Kajínek, Šakal, Ľalie poľné a Mizerové II

23. 10. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 20:05 – fotbalový zápas SK Slavia Praha – SK Sigma Olomouc – Přímý přenos utkání fotbalové Synot ligy.
  • Dajto, 20:15 – krimi thriller Kajínek - Kriminální thriller inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice. Díky svému útěku z vězeňské pevnosti Mírov se z něj stala legenda a také nejhledanější člověk v Evropě. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes zahaleno tajemstvím. Filmový Kajínek je silným příběhem nejznámějšího vězně u nás, příběhem dvojnásobné vraždy, příběhem obhájkyně hledající nové důkazy, příběhem podsvětí a jeho prorůstání do státní správy i příběhem manipulace. Je Jiří Kajínek obětí konspirace, nebo chladnokrevný zabiják? Snaží se dokázat svou nevinu, nebo zastrašit a ovlivnit svědky? Český film (2010)
  • ČT art, 22:25 – slovenské drama Ľalie poľné – Slovenská vesnice, krátce po skončení první světové války. Mnozí váleční vysloužilci, kteří přišli o své domovy, žijí po návratu z války jako tuláci a žebráci. Na jarmarcích jsou již známými figurkami a jen málokterý sedlák jim má za zlé, že se na rozdíl od něj neživí tvrdou prací. Na svůj tulácký život si už zvykli – považují se za lilie polní z Ježíšova podobenství, za divoké květiny, které se nestarají, co budou jíst a pít nebo co si obléknou. Jedním z těch, co by se však rádi usadili, je i potulný klarinetista Matej. Tomu se líbí vdova po padlém vojákovi Paula, která je pohledná, žádoucí a stále plná života… Slovenský film (1972)
  • Nova, 22:50 – akční komedie Mizerové II – Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Americký film (2003)
  • Joj, 23:30 – thriller Šakal – Ve společné akci amerických a ruských bezpečnostních sil vedených ruskou majorkou Kozlovovou a zástupcem FBI Prestonem je zabit bratr mafiánského bosse Tereka Murada. Ten se rozhodne pomstít a objedná si za sedmdesát milionů dolarů profesionálního zabijáka Šakala. Zločinec, který pracuje sám a v naprostém utajení, se pustí do příprav atentátu. Vyzvedne si u padělatelky nový pas a přes internet si objedná supermoderní kulomet polské výroby. Mezitím Kozlovová varuje, že Terek jistě chystá nějakou tvrdou odvetnou akci, a zvláštní komando proto unese jeho komplice Politovského. Ten při brutálním výslechu zemře, ale těsně před smrtí se zmíní o Šakalovi. Americko-britsko-francouzsko-německý film (1997)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.