Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Korunní princ, Dva nosáči a video nebo Na hraně zítřka

7. 4. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – pohádka Korunní princ – Kdesi v Zapovězeném lese žije zlý čaroděj Kruciatus (Josef Abrhám). Ten se před sto lety pokusil zničit království, kterému dnes vládne král Alexandr (Jaromír Hanzlík), jenž má dva syny – následníka trůnu Jana (Patrik Děrgel) a mladšího prince Karla (Kryštof Hádek). Karel se však nechce s rolí druhého v pořadí za žádnou cenu smířit. S pomocí svého sluhy se na hradě vloupe do zakázané komnaty, získá kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly, a hodlá svého bratra zničit. (Česko, 2015)

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie Blbý a blbější – Dva spolubydlící, hlupáci, kteří si šetří na vysněný obchod s červy, přišli díky smůle a vlastní nešikovnosti o zaměstnání a nyní se vydávají napříč Amerikou, aby odevzdali původní majitelce její ztracený kufřík plný peněz. Nic nevadí, že sami mají prázdné peněženky, ještě prázdnější hlavy a dvojici zloduchů v patách. (Dumb and Dumber, USA, 1994)

  • Barrandov Plus, 20:20 – sci-fi komedie Dva nosáči a video – Tommy (Thomas Gottschalk) a Mike (Mike Krüger) jsou nejlepší kamarádi. Tommy už léta píše svůj první román a mezitím pracuje jako „holka pro všechno“ u blízké benzinky. Mike tráví čas za rýsovacím prknem a vymýšlí svůj velký vynález. A světe div se! Zatímco Tommy napsal sotva předmluvu, Mike vymyslel přístroj, kterým se snadno může dostat do filmového světa. Stačí jen zasunout videokazetu do přehrávače a… (Die Einsteiger, Německo, 1985)

KL22 hlasovani

  • Nova, 20:20 – sci-fi Na hraně zítřka – Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Mimika zvaného Alpha. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne. (Edge of Tomorrow, USA, Kanada, 2014)

  • ČT2, 21:55 – thriller Špion, který přišel z chladu – Špionážní drama odehrávající se v době studené války, s mistrovským hereckým výkonem na Oscara nominovaného Richarda Burtona. Britský špion jen smutně přihlíží zabití svého kolegy při jeho pokusu překonat hraniční přechod mezi berlínskými sektory. Potom se vrací na velitelství rozvědky v Londýně, odkud je na nějaký čas uklizen k podřadné úřednické práci. Únavně stereotypní činnost v knihovně v něm probouzí sklony k alkoholismu. Vhodnou druhou šancí se proto zdá být další špionážní mise v komunistickém východním Německu. (The Spy Who Came In from the Cold, Velká Británie, 1965)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.