Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Kvalifikace na Euro 2016, X-Men: První třída a V žáru noci

10. 10. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • CS Film, 20:00 – česká komedie Vražda po našem – Ani u bezvýznamných lidiček bychom neměli podceňovat uraženou ješitnost. Zcela nečekanou odezvu vyvolala atraktivní, vyzývavá žena, která souhlasila, že si vezme obyčejného úředníčka z účtárny jen proto, aby se zapomnělo na její vztah k ženatému šéfovi. Český film (1966).
  • ČT Sport, 20:15 – fotbalový zápas Turecko – Česko – Přímý přenos kvalifikačního utkání na Mistrovství Evropy ve fotbalu 2016
  • Prima, 20:15 – akční sci-fi X-Men: První třída – Kubánská krize je na spadnutí, svět spěje ke třetí světové válce. Profesor X a Magneto se poprvé setkávají, a i když se na máločem shodnou, nezbývá jim než spojit síly, aby porazili proradného mutanta Sebastiana Shawa. Tento mutant odpovědný za smrt Magnetovy matky se chystá vyhladit lidstvo. Je čas na zrození hrdinů. Americký film (2011).
  • ČT 2, 22:50 – krimi thriller V žáru noci – Městečko Sparta ve státě Mississippi mohlo mít novou továrnu. Chtěl ji postavit bohatý podnikatel Colbert. Ten je však jedné noci nalezen mrtev. Zavražděn. Místní policejní náčelník Bill Gillespie podezřívá z vraždy mladého černocha, kterého jeho zástupce Sam Wood našel na nádraží. Při výslechu však vyjde najevo, že černoch, který se jmenuje Virgil Tibbs, je také policista. A rovnou jeden z největších expertů na vraždy ve Filadelfii. Gillespie je stejně jako většina jižanů rasista, a tak odmítne nabídku Tibbsova nadřízeného, aby mu detektiv pomohl s vyšetřováním. Protože však nemá s podobnými případy žádné zkušenosti, nakonec je přece jen nucen jeho pomoc přijmout. Americký film (1967).
  • TV Barrandov, 23:40 – česká komedie Vražda ing. Čerta – Morbidní a pekelnická tragikomedie, kterou jako svůj jediný film natočila výtvarnice Ester Krumbachová, má přitažlivý slogan – „Lepší sněžný muž než žádný muž“. Vizuálně kultivované vyprávění se převážně odehrává v jediném interiéru, kdy věčně hladového nápadníka si hýčká jedna ctihodná dáma, svěřující se se svými zkušenostmi. A to zprvu netuší, že do domácnosti si pozvala samotného čerta, jenž se takto i jmenuje. Český film (1970).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).