Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Lawrence z Arábie, Věž a Matrix Reloaded

21. 10. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Matrix Reloaded – pokračování kultovního Matrixu nás znovu zavede do temného světa budoucnosti, v níž lidstvo trpí pod nadvládou strojů, zatímco žije ve virtuální realitě. Novodobý spasitel Neo (Keanu Reeves) musí čelit novým protivníkům a po krku jde Vyvolenému i agent Smith, který se oddělil od Matrixu. (USA, Austrálie, 2003)

  • Prima Max, 20:15 – dobrodružný životopis Lawrence z Arábie – Výpravný filmový epos, představující život britského důstojníka Lawrence, který během dvou let 1. světové války, které strávil v Arábii, dokázal sjednotit arabské kmeny proti Turkům a ještě za svého života se stal legendou. Nestárnoucí snímek byl oceněn sedmi Oscary včetně Oscara za nejlepší film roku 1962. (Lawrence of Arabia, Velká Británie, USA, 1962)

  • Prima, 21:40 – akční komedie Mr. & Mrs. Smith – Jane je krásná, mladá, inteligentní resuscitátorka počítačových systémů, John je mladý, pohledný a úspěšný v oblasti nemovitostí. Jejich osudy se prolnou v momentě, kdy na sebe narazí na dovolené a vzájemně si pomohou ze šlamastiky. Brzy na to si řeknou své ano, ale po pěti nebo šesti letech manželství si už nemají co říct. Z vášnivého vztahu je nuda a zdá se, že je nezachrání už ani manželská poradna. Jejich život však začne nabírat na obrátkách ve chvíli, kdy se z Jane vyklube nájemná vražedkyně a z Johna nájemný vrah. Potíž je jen v tom, že každý pracuje pro jinou agenturu. (USA, 2005)

KL24

  • Nova, 22:15 – thriller Konečná – Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) původně pracoval u losangeleské policie, ale po jedné zpackané akci skončil jako šerif ospalého městečka u mexických hranic. Šéfovat bandě neschopných policistů v poklidné zašívárně, kde je nejvážnějším zločinem šťourání se v nose, není žádné umění. Dny plné nudy utne až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker), že při převozu z Las Vegas do mexické věznice uprchl nebezpečný boss mexické mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega). (The Last Stand, USA, 2013)

  • ČT2, 22:35 – historické drama Věž (1/2) – Rodinná sága ve stínu každodenních morálních kompromisů reálného socialismu. Píše se rok 1982 a okruh rodiny a přátel drážďanského chirurga Richarda Hoffmanna přežívá reálný socialismus v niterné emigraci. Doba a režim na ně zdánlivě nedoléhají a jsou pouze terčem obvyklých vtípků. Jenže každodenní nekonfliktní život v totalitě je pouhou iluzí, která nemůže trvat věčně. Dříve nebo později je každý postaven před tvrdé morální kompromisy, obzvláště když má ambice, rodinu a kariérní plány. A Richarda osloví Stasi… (Der Turm, Německo, 2012)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).