Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Legenda o sovích strážcích, Vetřelec nebo Pryč od minulosti

3. 3. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – animovaný film Legenda o sovích strážcích – Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu – mýtické skupině okřídlených bojovníků. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale následky – oba sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu… (Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole, USA, Austrálie, 2010)

  • Prima Max, 20:15 – sci-fi Ostrov doktora Moreaua – Mladík Andrew Braddock jako jediný přežije ztroskotání lodi a dostane se na podivný ostrov. Není až tak překvapen podivínským doktorem, jako spíš podivnými tvory, ze kterých se vyklubou výsledky jeho experimentu a snahy přetvářet zvířata na lidi. Při jedné dramatické situaci Braddock zastřelí zraněného mutanta na jeho vlastní žádost, čímž se ale proviní proti zákonu, který pro ostrov stanovil sám Moreau a ten má tedy jedinečnou příležitost zatáhnout do svého šíleného plánu samotného Andrewa. (The Island of Dr. Moreau, USA, 1977)

  • ČT art, 20:20 – sestřih Grammy Awards 2017 – Noční přímý přenos padesátého devátého ročníku předávání hudebních cen Grammy nestihl každý, a proto je tu sestřih těch nejzajímavějších okamžiků, které se na pódiu ve Staples Center v Los Angeles odehrály.

KL22_nominace

  • ČT2, 22:10 – krimi Pryč od minulosti – Jeff Bailey je nenápadný majitel pumpy v malém městečku v Kalifornii, kde se nějakou dobu pokouší vést nový život. Jednoho dne se k němu přihlásí hazardní hráč Whit Sterling. V tu chvíli Jeff cítí, že najednou má příliš horkou půdu pod nohama. Ještě před rokem byl totiž soukromým detektivem, jehož si právě on najal na sledování své milenky Kathie Moffatové. Ta zmizela někde v Acapulcu s jeho 40 000 dolary. Jeff brzy věděl, kde ji má hledat, ale život se mu zkomplikoval v okamžiku, kdy ji poznal… (Out of the Past, USA, 1947)

  • Prima Max, 22:20 – sci-fi Vetřelec – V první části kultovní sci-fi ságy se setkáváme se Sigourney Weaver v roli statečné Ripleyové, která jako jediná z posádky vesmírné lodi Nostromo zůstává naživu v souboji s hrůznou bytostí, jejíž zárodek se dostal na palubu z líhně na neznámé planetě. (Alien, Velká Británie, USA, 1979)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.