Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Líbáš jako bůh, Nekonečný příběh, Persepolis

16. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
16. 12. 2011

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 2, 20:00 – dokument Zázračná planeta: Jak zachránit kosatku Lunu – Lidé, kteří se o opuštěné mládě kosatky zajímali, museli čelit vážnému dilematu. Vyhovět jeho potřebě se družit, nebo obnovit bariéru mezi zvířetem a člověkem, podle odborníků nezbytnou pro jeho další přežití? Americký dokument.
  • Markíza, Markíza HD, 20:00 – komedie Líbáš jako bůh – Česká komedie režisérky Marie Poledňákové vypráví příběh profesorky francouzštiny Heleny Altmanové (Kamila Magálová), která se na stará kolena zamiluje do lékaře záchranné služby Františka (Oldřich Kaiser). Český film (2009).
  • HBO, HBO HD, 20:00 – film Galimatyáš – Bazil a jeho věrná parta lehce potrhlých přátel kují složitý a velmi originální plán na zničení dvou velkých výrobců zbraní. Lidé na okraji společnosti bojují proti bezcitným průmyslovým gigantům a prožívají moderní bitvu Davida s Goliášem, ovšem naštěstí jim nechybí fantazie a notná dávka představivosti… Francouzský film (2009).
  • Prima love, 20:20 – film Nekonečný příběh 2 – Bastien se znovu začte do kouzelné knihy, díky níž se ocitne v říši Fantazie. Má nelehký úkol, protože musí zachránit Fantazii před pohlcením prázdnotou. Americko-německý dobrodružný film (1990).
  • Filmbox Plus, 21:00 – film Tichý Američan – Saigon 1952 – Reportér deníku London Times, Thomas Fowler, podlehl sladce dekadentní atmosféře exotického velkoměsta, Úzkostlivě si udržuje neutralitu a odmítá se morálně či citově angažovat v komplikované politické situaci země. Saigon ovládají Francouzi. Americko-německo-australský film (2002).
  • ČT 2, 22:00 – animovaný film Persepolis – Nejlepší íránský komiks všech dob na filmovém plátně aneb dětství a dospívání žen v islámském světě. Autobiografický příběh s lehkostí popisuje krušné dětství a dospívání dívky v Íránu za dob islámské revoluce, války s Írákem a následného režimu. S humorem a lehkostí znázorňuje rozdílné vnímání kultury v evropském a arabském světě. Americko-francouzský film (2007)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).