Hlavní navigace

Páteční TV tipy: Medvídek, 2001: Vesmírná odysea, Pláž a Veřejný nepřítel č. 1

5. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova, 20:20 – česká komedie Medvídek – Tři kamarádi, kteří se znají už od školních let, se vzájemně se svými rodinami navštěvují a jejich vztahy se zdají být idylické. Málokdo z jejich okolí, včetně jejich žen, však tuší, že každý z nich má tajemství, které zásadně ovlivní jejich další osudy… Česká komedie Jana Hřebejka (2007).
  • ČT 2, 21:40 – sci-fi film 2001: Vesmírná odysea – Svět stojí na samém prahu jednadvacátého století a lidstvo už dávno proniklo do vesmíru. Proniklo, ale dosud jej zcela neovládlo a nepochopilo. Dalším důkazem toho je nečekaný objev záhadného monolitu na Měsíci, jehož nevysvětlitelnou existenci je třeba (alespoň prozatím – v zájmu zachování řádu a klidu) lidem utajit. Jediná stopa vede k Jupiteru, k němuž monolit vyslal signál. Proto je k této planetě ve vší tajnosti vypravena expedice, jejímž cílem je získat důkazy o možné existenci další civilizace ve vesmíru. Britský sci-fi film (1968).
  • STV 2, 22:00 – drama Můj učitel Ibrahim – Momo je třináctiletý fešák, který žije s otcem na periferii Paříže. Doma to nemá lehké, matka odešla s jiným mužem, otci se v práci příliš nedaří a stále žije v napětí, kdy ho z ní vyhodí. A tak se Momo radši toulá po okolí, užívá si život a stává se miláčkem místních prostitutek, které mu brzy pomůžou stát se mužem. Ve škole života mu však nejvíc pomáhá Ibrahim – majitel obchodu, kam chodí často nakupovat. Když Momo zůstane po otcově odchodu úplně sám, vytvoří se mezi nimi blízký vztah. Vydají se spolu na cestu do Ibrahimovy rodné obce, která navždy změní jejich život. Francouzské drama (2003).
  • STV 1, 22:15 – krimi thriller Veřejný nepřítel č. 1 – Jacques Mesrine, největší francouzský gangster všech dob, byl ve své vlasti známější než jakákoliv celebrita. Jeho avantýry byly neskutečně lehkomyslné, neuvěřitelně drzé a jeho úmysly absolutně nepředvídatelné. Na každou novou „fušku“ se pomocí plastických operací a nejrůznějších masek měnil k nepoznání, a proto byl přezdíván „mužem tisíce tváří“. Národ ho uctíval, ženy ho zbožňovaly a pro stát byl nepřítelem číslo jedna. Francouzsko-italsko-kandský životopisný krimi thriller (2008).
  • Prima family, 23:30 – film Pláž – Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Francoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Americko-britský film (2000).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.