Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Muž, který nebyl, Fešák Hubert a Zdrojový kód

29. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 1, 20:00 – pohádka Lotrando a Zubejda – Pohádka plná radosti, lásky i chytrého humoru, ve které najde příliš slušný lupič Lotrando své štěstí až v daleké Solimánii. Tamní „nemocnou“ princeznu neokouzlí jen jeho svěží pohled na svět, ale i chleba s tvarohem. Na motivy pohádek Karla Čapka napsal Zdeněk Svěrák (1996).
  • HBO, 20:00 – akční sci-fi thriller Zdrojový kód – Když se kapitán Stevens probere k vědomí v těle cizího muže, zjišťuje, že se stal součástí experimentálního vládního programu “Zdrojový kód”. Jeho mise je jasná: musí odhalit útočníka, jenž má na svědomí explozi rychlíku. Americký akční sci-fi thriller (2011).
  • TV Barrandov, 20:05 – česká komedie Fešák Hubert – Titulní hrdina komediálního filmu je typický žižkovský frajer (Karel Heřmánek). S chytrostí a šarmem si vyřizuje otevřené účty s policejním inspektorem Mourkem, který ho chce stůj co stůj dostat do kriminálu. Jenže Fešák Hubert unikne z každé nastražené pasti a nakonec připraví na zavilého policistu a jeho podřízené elegantní podraz. Česká komedie (1984).
  • ČT 2, 20:55 – film Muž, který nebyl – Píše se rok 1949. Ed Crane je stárnoucí holič v malém městečku Santa Rosa na jihu Kalifornie. Jeho žena Doris pracuje v místním obchodě a má tajný poměr se svým šéfem Davidem Brewsterem, kterému místní obyvatelé říkají Velký Dave. Ed nemá příliš mnoho důvodů ke spokojenosti nad svým doposud nudným a bezvýznamným životem. Jednoho dne se přichází k Edovi ostříhat člověk jménem Creighton Tolliver a prozradí Edovi svůj tajný sen. Chce založit rozsáhlou síť chemických prádelen, ale chybí mu potřebný finanční kapitál deset tisíc dolarů na jeho uskutečnění. Americký film od bratří Coenů (2001).
  • CS Film, 22:00 – český film Něžný barbar – 50. léta, libeňská periférie: Výtvarník Vladimír, spisovatel zvaný Doktor a Egon (básník a filozof) žijí mimo reálný čas ve svérázných diskusích o pravé podstatě života a umění. Hrabalova předloha v té době ještě nebyla oficiálně vydána v úplné verzi, několik divadel však uvádělo Nývltovu dramatizaci, která se stala i základem filmového scénáře. Příliš opatrný pokus o zfilmování beletrizovaných vzpomínek na výtvarníka Vladimír Boudníka. Český film (1989).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).