Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: OTO 2011, Babel, Pouť a 2001: Vesmírná odysea

9. 3. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
9. 3. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů. Každý den v poledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • HBO, HBO HD, 20:00 – film Pouť – Tom, doktor z Kalifornie, přijíždí do Francie, aby převzal ostatky svého syna, který zemřel v bouři během cesty do Santiaga. Na počest svého syna se Tom rozhodne za něj tuto pouť dokončit. Americko-španělský film (2010).
  • STV 1, STV 1 HD, 20:10 – předávání cen Osobnost televizní obrazovky 2011 – Přímý přenos z udělování cen 12. ročníku divácké ankety o nejpopulárnější Osobnost televizní obrazovky (OTO), slovenské obdoby českých cen TýTý. Letos jej Slovenská televize poprvé nabídne v nativním HD rozlišení i ve svém pozemním veřejnoprávním multiplexu. Moderují Marián Čelovský a Michal Hudák.
  • Markíza, 20:15 – reality show Farma, den čtvrtý – Deset soutěžících se musí na odlehlé farmě obejít bez běžných výdobytků civilizace jako je elektřina, tekoucí voda, kanalizace a mobilní telefony. Během osmi týdnů se musejí o farmu starat, chovat domácí zvířata a sami si vypěstovat potraviny, aby nezůstali o hladu. Druhá řada slovenské verze reality show (2012).
  • Film+, 20:45 – film Babel – Dvojice Američanů, Richard a Susan, je na zájezdě v Maroku. Kvůli Susanině zdraví však musí svůj pobyt zde narychlo prodloužit… Chůva Amelia se bojí, že nestihne svatbu příbuzných v Mexiku. Spolu se synovcem se rozhodne, že tam tajně odjede i s opatrovanými dětmi… V Japonsku řeší mladá hluchoněmá dívka své psychické problémy. Synové marockého pastýře dostali kvůli hlídání ovcí od otce loveckou pušku. Samozřejmě ji chtějí vyzkoušet. Kulka letí dál, než mysleli… Americko-mexicko-francouzské drama (2006).
  • ČT 2, 21:00 – film 2001: Vesmírná odysea – Svět stojí na samém prahu jednadvacátého století a lidstvo už dávno proniklo do vesmíru. Proniklo, ale dosud jej zcela neovládlo a nepochopilo. Dalším důkazem toho je nečekaný objev záhadného monolitu na Měsíci, jehož nevysvětlitelnou existenci je třeba (alespoň prozatím – v zájmu zachování řádu a klidu) lidem utajit. Britský film (1968) režiséra Stanleyho Kubricka natočený podle literární předlohy A. C. Clarkea, oceněný Oscarem za vizuální efekty.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).