Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: OTO 2011, Babel, Pouť a 2001: Vesmírná odysea

9. 3. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

9. 3. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů. Každý den v poledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • HBO, HBO HD, 20:00 – film Pouť – Tom, doktor z Kalifornie, přijíždí do Francie, aby převzal ostatky svého syna, který zemřel v bouři během cesty do Santiaga. Na počest svého syna se Tom rozhodne za něj tuto pouť dokončit. Americko-španělský film (2010).
  • STV 1, STV 1 HD, 20:10 – předávání cen Osobnost televizní obrazovky 2011 – Přímý přenos z udělování cen 12. ročníku divácké ankety o nejpopulárnější Osobnost televizní obrazovky (OTO), slovenské obdoby českých cen TýTý. Letos jej Slovenská televize poprvé nabídne v nativním HD rozlišení i ve svém pozemním veřejnoprávním multiplexu. Moderují Marián Čelovský a Michal Hudák.
  • Markíza, 20:15 – reality show Farma, den čtvrtý – Deset soutěžících se musí na odlehlé farmě obejít bez běžných výdobytků civilizace jako je elektřina, tekoucí voda, kanalizace a mobilní telefony. Během osmi týdnů se musejí o farmu starat, chovat domácí zvířata a sami si vypěstovat potraviny, aby nezůstali o hladu. Druhá řada slovenské verze reality show (2012).
  • Film+, 20:45 – film Babel – Dvojice Američanů, Richard a Susan, je na zájezdě v Maroku. Kvůli Susanině zdraví však musí svůj pobyt zde narychlo prodloužit… Chůva Amelia se bojí, že nestihne svatbu příbuzných v Mexiku. Spolu se synovcem se rozhodne, že tam tajně odjede i s opatrovanými dětmi… V Japonsku řeší mladá hluchoněmá dívka své psychické problémy. Synové marockého pastýře dostali kvůli hlídání ovcí od otce loveckou pušku. Samozřejmě ji chtějí vyzkoušet. Kulka letí dál, než mysleli… Americko-mexicko-francouzské drama (2006).
  • ČT 2, 21:00 – film 2001: Vesmírná odysea – Svět stojí na samém prahu jednadvacátého století a lidstvo už dávno proniklo do vesmíru. Proniklo, ale dosud jej zcela neovládlo a nepochopilo. Dalším důkazem toho je nečekaný objev záhadného monolitu na Měsíci, jehož nevysvětlitelnou existenci je třeba (alespoň prozatím – v zájmu zachování řádu a klidu) lidem utajit. Britský film (1968) režiséra Stanleyho Kubricka natočený podle literární předlohy A. C. Clarkea, oceněný Oscarem za vizuální efekty.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.