Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Peklo s princeznou, Mongol nebo Hříšný tanec

19. 5. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – pohádka Peklo s princeznou – Princezna Aneta se nechce vdávat. A už vůbec ne za nešikovného prince ze sousední země, kterému byla jako dítě zaslíbena výměnou za vojenskou ochranu království před výbojnými nájezdy. Král by rád dceru uchránil před nechtěným sňatkem, ale nemůže porušit královský slib. Zrušení svatby by znamenalo válku, a tak vymyslí velkolepou lest. Pošle sousedovi zprávu, že se o princeznu uchází sám Lucifer… (Česko, 2009)

  • Prima Max, 20:15 – válečné drama Oddíl 10 z Navarone – V roce 1961 vznikl slavný válečný film Děla z Navarone. O sedmnáct let později se filmoví producenti k tématu vrátili a natočili jeho volné pokračování. Tentokráte se odehrává v Jugoslávii, kam jsou vysláni major Mallory a seržant Miller, jediní, kteří přežili první misi, aby našli a zlikvidovali nebezpečného nacistického agenta působícího v partyzánských jednotkách. (Force 10 from Navarone, Velká Británie, 1978)

  • Nova, 20:20 – hudebně taneční drama Hříšný tanec – Píše se rok 1963 a do horského hotelu přijíždí na prázdninový pobyt 17letá Frances, přezdívaná Baby, společně se svou sestrou a rodiči. Tady se seznámí s tanečním instruktorem Johnnym a prožije nejen svou první velkou lásku, ale i zklamání. (Dirty Dancing, USA, 1987)

MM socky3

  • Prima Max, 22:55 – akční sci-fi Predátor – V džungli přistane kosmická loď, na jejíž palubě je dokonale vybavený mimozemský lovec. Lovnou zvěří se pro něj stávají nejen dravci obývající džungli, ale také lidé. Džungle se mění v past, z níž není úniku. (Predator, USA, 1987)

  • ČT2, 23:35 – historický film Mongol – Byl zrozen k vítězství. Ovládal polovinu tehdy známého světa, sjednotil Mongolsko, dobyl tisíce let trvající okolní říše, podmanil si Čínu a jeho vojska se zastavila až v Evropě. Čingischán byl jedním z nejúspěšnějších a také nejkrutějších vládců světa. Jeho životní příběh však začal prostě – vyšel z nuzných a neuspořádaných poměrů sklonku 12. století. (Kazachstán, Německo, Mongolsko, Rusko, 2007)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.