Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Policajt v Beverly Hills 2, Kokosy na sněhu a Výchova dívek v Čechách

23. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – komedie Hlava státu – Do voleb zbývá pár posledních týdnů a Washington zoufale shání presidentského kandidáta. Někoho, kdo s určitostí prohraje! Volba padne na neznámého politika okrskového formátu, který ale záhy zjistí, že je jen nastrčenou figurkou, a rozhodne se, že si kampaň pořádně užije. (Head of State, USA, 2003)

  • Prima Max, 20:15 – western Horalové – Rozsáhlé vyprávění věnované prvním skutečným americkým hrdinům, kteří lovili a přežívali ve Skalistých horách ve třicátých letech devatenáctého století. Charlton Heston se představuje jako odhodlaný horal a lovec Bill Tyler. V těch dobách se poptávka po bobřích kožešinách již dosti snižovala a život, jaký si vyvolil, se chýlí ke konci. (The Mountain Men, USA, 1980)

  • Nova, 20:20 – komedie Kokosy na sněhu – Jamajka je země slunce, tropických plodů, výtečného rumu a ultrarychlých sprinterů. Při kvalifikaci na letní olympijské hry ale dojde k hromadnému pádu a naděje jsou definitivně – nebo alespoň na 4 roky – pohřbeny. Ale v zapadlém baru u moře žije olympijský vítěz v jízdě na bobech, tak proč to s ním nezkusit? (Cool Runnings, USA, 1993)

MMF24

  • Prima, 21:35 – film Výchova dívek v Čechách – Mladý učitel Oskar přijme nabídku milionáře Krále, aby soukromě doučoval jeho dceru. Oskar si myslí, že jeho žákyně bude neohrabaná dívenka, ale hned po prvním setkání sotva lapá po dechu. Z ujeté Beáty se postupně vyklube krásná a přemýšlivá dvacetiletá dívka, která má potíže se světem a také sama se sebou. Život vyrovnaného učitele se mění v milostné šílenství, uragán vášní a zběsilé kličkování mezi milenkou, manželkou a devítiletou dcerou (Česko, 1997) 

  • Nova Cinema, 21:55 – komedie Policajt v Beverly Hills 2 – Děj filmu tentokrát otevírají dva důležité momenty. Prvním je vyloupení Adrianova klenotnictví v Beverly Hills, druhým se – o pár dnů později – stává případ policejního kapitána Bogomila, který byl na cestě z práce přepaden a těžce postřelen. Když o druhé akci v Detroitu uslyší Axel Foley, odlétá do Kalifornie, aby pomohl svému zraněnému příteli. (Beverly Hills Cop 2, USA, 1987)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).