Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Potomci lidí, Plukovník Redl, Bílé noci a Arn

30. 11. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – válečné romantické drama Arn - V roce 1150 se Arn narodil ve Švédsku jako syn jednoho z místních nejvlivnějších vůdců. Během svého dospívání na dvoře švédského velmože, pozná půvabnou Cecilii, do které se okamžitě zamiluje. Ona jeho city opětuje, a tak jejich láska nezůstane bez následků. Celie však byla rodiči zaslíbena někomu jinému. Žárlivost a boj o moc nakonec vedou k tomu, že je Cecilia odsouzena na dvacet let do kláštera a Arne poslán na dvacet let do Svaté země jako templářský rytíř. Švédsko-britské a dánsko-norské válečné romantické drama (2007)
  • Cinemax, 20:00 – sportovní psychologické drama Bílé noci - Letadlo na lince Londýn – Tokio nouzově přistává na sibiřské vojenské základně. Mezi cestujícími je i Kolja, kterého KGB identifikuje jako známého tanečníka, který uprchl před osmi lety na Západ. Kolja je zatčen a uzavře nezvyklé přátelství s černým americkým stepařem, který pro změnu emigroval na Východ a má se o Kolju starat. Pokud chce Kolja ještě někdy opustit zemi, která udělala vše pro to, aby byl navždy zapomenut, musí najít se svým kolegou, ideovým protikladem a strážcem společnou řeč. Americké sportovní psychologické drama (1985)
  • ČT 2, 21:40 – drama Plukovník Redl - Mladý, neobyčejně ambiciózní důstojník Alfred Redl si na historickém pozadí doznívající slávy Rakousko-Uherska buduje svoji kariéru u tajné policie. Pokouší se zbavit své identity, zapomenout na haličský původ a vyrovnat se těm, kteří se na výsluní již narodili. Zpřetrhává lidské vazby, ztrácí přátele, ztotožňuje svůj život s ideou vládnoucí monarchie. Přitom se zaplétá do politických kliček a špinavých her, a tak se – i přes zdánlivě úspěšné životní milníky – neodvratně blíží jeho tragický konec. Maďarsko-německé drama (1985)
  • Nova, 22:25 – akční scifi thriller Terminátor 3: Vzpoura strojů - Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. Nyní je Johnovi dvaadvacet a snaží se žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Nemá kreditní karty, mobilní telefon, trvalé bydliště ani sociální pojištění. Žije jako bezdomovec a stěhuje se z místa na místo. Přesto se zdá, že svému osudu neunikne. Jedné noci se objeví nahá žena, která se bez váhání zmocní luxusního vozu a oblečení jeho majitelky. Je to nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se rychle zorientuje a vydá se hledat cíle, určené k likvidaci. Americko-německý akční scifi thriller (2003)
  • Prima family, 23:25 – dobrodružné scifi drama a thriller Potomci lidí - Planeta Země, rok 2027. Už devatenáct let se nenarodilo jediné dítě. Svět podléhá beznaději a anarchii a po čím dál zoufalejších pokusech o nalezení a odstranění příčiny neplodnosti lidstva už jen čeká na zázrak. Do nedaleké budoucnosti nás ve své temné a šokující vizi uvádí režisér Alfonso Cuarón (Mexická jízda, Harry Potter a vězeň z Azkabanu), který se inspiroval slavnou stejnojmennou sci-fi novelou královny detektivek P. D. James. Americko-britské dobrodružné scifi drama (2006)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).