Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Prezidentský duel – finále, Goyovy přízraky, Matrix Reloaded

18. 1. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 2, 20:00 – dokument Zázračná planeta: Echo – nezapomenutelná slonice – Před čtyřmi desetiletími lety se filmaři-přírodovědci poprvé setkali s neobyčejnou slonicí jménem Echo. Od té doby se postupně v televizích celého světa objevovala dlouhá řada filmů. Není proto divu, že si našla cestu k srdcím milionů diváků. Mnohé z toho, co víme o povaze a osobnosti slonů, jsme se naučili od ní – o způsobech přežívání slonů, o vůdcovství a věrnosti, stejně jako o řadě duševních projevů, které vědci zvířatům neradi přiznávají, jako je láska, předvídavost a moudrost. Dokument BBC.
  • Prima family, 20:15 – Prezidentský duel – finále – Velká politická show. Nečekaní hosté, překvapivá témata. Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg v rozhodujícím střetnutí před rozhodujícím kolem přímé prezidentské volby.
  • Nova Cinema, 22:00 – drama Goyovy přízraky – Rok 1792, Španělsko, Madrid. Církevní hodnostáři se právě shodli, že je na čase, aby byla opět zřízena Inkvizice. Shodou nešťastných událostí, se do křížku s ní dostane i počestná Inés. Sám Goya ji několikrát maloval a je zjevem této krásné mladé a veselé ženy doslova posedlý. Pokusí se proto požádat o pomoc vysokého představitele církve. Španělsko-americký film Miloše Formana (2006).
  • STV 2, 22:00 – válečné drama Zredigováno – Irák, krátce po invazi spojeneckých vojsk. Jako v bludném kruhu sledujeme nesmyslnou smrt těhotné Iráčanky na kontrolním stanovišti, nevinné oběti nastražených bomb, znásilnění patnáctileté dívky a vyvraždění její rodiny, odvetný únos a popravu amerického vojáka. De Palma, proslulý svým okázalým režijním rukopisem, události neukazuje jako v konvenčním dramatu, ale skládá je dohromady z videodeníku jednoho z amerických vojáků, reportážních záběrů místní televize, záznamů bezpečnostních kamer a dokonce z výseků fiktivního francouzského dokumentu. Americko-kanadské válečné drama (2007).
  • Nova, 22:05 – sci-fi film Matrix Reloaded – Neo společně s Morpheem a Trinity bojují proti počítačovým vládcům univerza. Čeká je boj na život a na smrt s armádou strojů a jejich arzenálem počítačově nelidských schopností a zbraní. Pokud chtějí zastavit zotročování lidstva, nezbývá jim nic jiného než proniknout hluboko do struktur Matrixu a během 72 hodin objevit a zlikvidovat centrum Zion i s jeho pomocnými jednotkami. Americký sci-fi film (2003).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.