Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: prezidentský duel, Zjizvená tvář, Volání o pomoc a Matrix

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • TV Barrandov, 20:00 – western Pro hrst dolarů - Do malého městečka na americko-mexické hranici přijíždí osamělý pistolník Joe. Nechá se najmout na práci jedním místním klanem s nepoctivými praktikami. Přitom spolupracuje i s klanem protivníka, a tak oběma stranami manipuluje. Sleduje pouze svůj cíl, vyvolat nepokoje a mít s toho svůj zisk. Italsko-španělský western (1964)
  • Nova Cinema, 20:00 – scifi thriller Matrix - Film popisuje svět v Matrixu, rozsáhlém počítačovém systému, na který jsou připojeni lidé žijící v něm svůj virtuální život. Tito lidé, jejichž mozek je napojen do Matrixu, si neuvědomují, že nežijí skutečný život a že je jim pouštěna do mozku virtuální realita. Jsou takto nevědomky využíváni stroji s umělou inteligencí, které převzaly dominanci na planetě. Tyto stroje efektivně chovají a pěstují lidstvo jen pro energii z lidských těl, díky níž fungují. (Wikipedia) Americký scifi thriller (1999)
  • Prima family, 20:15 – Prezidentský duel 2013 - diskusní souboj největších favoritů přímé prezidentské volby – Miloše Zemana a Jana Fischera
  • ČT 2, 22:00 – krimi thriller Zjizvená tvář - Klasické drama Howarda Hawkse Zjizvená tvář (1932), inspirované osudem proslulého chicagského gangstera Ala Caponea, se po více než padesáti letech dočkalo nového zpracování. Scenárista Oliver Stone a režisér Brian De Palma ovšem děj posunuli do současnosti, italského zločince nahradili kubánským emigrantem a pašování alkoholu distribucí drog. Americký krimi thriller (1983)
  • Nova, 23:40 – drama Volání o pomoc - Úspěšný zubař vede poměrně spokojený život se svou manželkou a dvěma dětmi. Pak ale cestou domů potká svého spolubydlícího z vysoké školy a jeho život se změní. Musí pomoci svému příteli, který ve svém životě prožil obrovskou tragédii a stále více se uzavírá do sebe. Jenže on sám se přitom nebezpečně odcizuje vlastní rodině. Americké drama (2007)