Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Raději se bojte, Dé já vu a Já, Don Giovanni

24. 2. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
24. 2. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů. Každý den v poledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Sport, 20:05 – fotbalový přenos FC Hradec Králové – Sparta Praha – Přímý přenos utkání 18. kola fotbalové Gambrinus Ligy, v přestávce: Studio.
  • Joj, 20:15 – akční sci-fi thriller Dé já vu – Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. Americko-britský film (2006).
  • ČT 2, 21:00 – film Já, Don Giovanni – Podmanivá interpretace Mozartovy nejznámější opery v podání španělského režiséra Carlose Saury. Někdejší kněz, nadějný básník a smyslný prostopášník Lorenzo da Ponte je kvůli svým výpadům proti Svaté inkvizici a sympatiím ke svobodným zednářům vyhnán z Benátek.Po příjezdu do Vídně se s doporučujícím dopisem přítele Casanovy dostaví před panovníkova oblíbeného skladatele Salieriho. Ten ale spolupráci s nezkušeným libretistou elegantně přehraje nedoceňovanému Mozartovi, vděčnému za každou dobře placenou zakázku. Italské koprodukční hudební drama (2009).
</ingore>
  • Cinemax, 22:00 – film Bang Bang Club – Bang Bang Klub, tak označovali čtyři mladé fotografy: <person>Grega Marinoviche (Ryan Phillippe), Kevina Cartera (Taylor Kitsch), Kena Oosterbroeka</per­son> a <person>Joao Silvu</person>, jejichž fotografie zachycují poslední krvavé dny bílé nadvlády v Jižní Africe. Za svou práci byli oceněni Pulitzerovou cenou.Film vypráví jejich pozoruhodný a někdy i velmi trýznivý příběh. Kanadsko-jihoafrické drama (2010).
<ignore>
  • Spektrum, 22:20 – dokumentární cyklus Raději se bojte - Co uděláte s americkými puberťáky, kteří takzvaně rostou pro kriminál? Do jednoho takového je vezmete, aby na vlastní kůži poznali, jak tvrdé a nehostinné zařízení to je, než bude pozdě. V aktuální epizodě drsného seriálu z reálného prostředí „vyniká“ 17letý Shane, který se sám podivuje nad tím, že ještě nikoho nezabil, nebo 13letý Garrett, jehož vyhodili už z osmi škol. Oni a pár dalších podobných delikventů poznají, jak (ne-)chutná standardizovaná „šlichta“ určená neposlušným vězňům, a spoustu dalších dostatečně dobrých důvodů, proč změnit svůj život k lepšímu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).