Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Rodina je základ státu, Příběhy obyčejného šílenství a Princezna a písař

22. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT 1, 20:00 – pohádka Princezna a písař – Královský písař Janek a princezna Amálka myslí hlavně na různé legrácky a vylomeniny. Na hradě se chystá slavnost a vše se zdá zalité sluncem. Právě v tu chvíli se ale objeví temný mrak v podobě tří bohatých návštěvníků. Podivná krádež jejich truhlice plné drahých kamenů, ze které je obviněn Janek, uvede události do pohybu. (Česko, 2014; režie: Karel Janák; hrají: Matouš Ruml, Monika Timková, Maroš Kramár, Petr Nárožný, Jiří Bartoška)

  • ČT2, 20:00 – road movie Rodina je základ státu – Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů týkající se celého vedení banky. (Česko, 2011; hrají: Igor Chmela, Eva Vrbková)

  • Nova Cinema, 20:00 – komediální drama Příběhy obyčejného šílenství – Petr je mladý muž, který už by měl mít život pevně pod kontrolou. Stále se však, a ne vždy vlastní vinou, ocitá ve víru absurdních situací, které vytrvale hatí jeho milostný život i původně slibnou kariéru leteckého dispečera. Z navigační věže spadl až za volant vysokozdvižného vozíku v letištním překladišti a vztah s milovanou Janou nahradila ponižující pozice voyera za úplatu šmírujícího sousedy, kteří na to potřebují diváky. (Wrong Side Up, Česko, Německo, Slovensko, 2005; režie: Petr Zelenka; hrají: Ivan Trojan, Zuzana Šulajová, Miroslav Krobot, Nina Divíšková, Karel Heřmánek, Petra Lustigová, Jiří Bartoška, Zuzana Bydžovská)

Cloud23

  • Jednotka, 22:05 – bondovka Goldfinger – Málokterý zločinec na světě dokáže se zlatem to, čeho je schopen Auric Goldfinger. Zároveň nesnese, aby mu kdokoliv stál v cestě. James Bond mu sice překazí partičku karet, ale žena, kterou donutil, aby mu pomohla, zemře a i on sám se dostane do rukou tohoto muže připravujícího útok na Fort Knox. (Velká Británie, 1964, podle knihy Iana Fleminga; hrají: Sean Connery, Gert Fröbe, Shirley Eaton)

  • ČT art, 23:05 – experimentální komedie Sedmikrásky – Dvě mladé ženy se rozhodnou být zkažené, protože svět kolem nich je také takový. Zamotají hlavu několika postarším pánům, které pak nechají zaplatit útratu a nakonec je posadí do vlaku, okradou toaletářku, zahrávají si se zamilovaným mladíkem. Ale to všechno jim nestačí… (Daisies, Československo, 1966; režie: Věra Chytilová)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).