Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Serenity, Tajemství Lesní země nebo Miro Žbirka Happy Birthday

4. 8. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT1, 20:00 – pohádka Tajemství Lesní země – V království lidí panuje král Jaroslav (J. Dvořák) s královnou Annou (Z. Vejvodová). Na první pohled je patrné, že se nevyvyšují nad jiné. Naopak místem, v němž platí zákony, které ale není radno překročit, je sousední Lesní země. Jeho panovnice zůstává tajemně v pozadí a lidé mohou potkat pouze správce země zvaného Pavučinec. (Česko, 2006)

  • Prima Max, 20:00 – komedie Seber si svých pět švestek – Již čtyři generace Cohenů pracují na farmě blízko Pont-Aven, takže Joseph už téměř zapomněl, že mu půda nepatří. Odmítá ji proto opustit, když se ozve zámecký pán, který má právo ho vystěhovat. Nejdříve se snaží bojovat svými zbraněmi tak, jak je zvyklý, až nakonec rezignuje a zavolá svého nevlastního bratra Pierra, kterého neviděl sedmnáct let. Pierre pracuje v Paříži jako psycholog a ihned přijede. Všechno se dá přece vyřídit po dobrém, zvláště při jeho zkušenostech… (Un Chien Dans Un Jeu De Quilles, Francie, 1983)

  • ČT art, 20:20 – koncert Miro Žbirka Happy Birthday – Legenda československé populární hudby a jeho výjimečný koncert k oslavě narozenin. V pražské O2 aréně ho vedle jeho kapely a symfonického orchestru doprovodili i zvláštní hosté. (Česko, 2012)

ebf - tip do článku - debata

  • Nova, 20:20 – komedie U mě dobrý – Poklid šestice zahrádkářů a rybářů, kteří se schází v přístavní hospodě U Buddyho, skončí ve chvíli, kdy se jeden z nich stane obětí falešných hráčů. Přátelé v čele s Mrklasem berou zákon do vlastních rukou a na horkém území tržnice, které se hemží lehkými děvami, pašeráky, zloději, podvodníky i úplatnými policajty, se pokusí peníze získat zpět… (ČR, 2008)

  • ČT2, 23:25 – sci-fi Serenity – Posádka otlučené pašerácké lodi, vedená statečným, leč cynickým Malem (Nathan Fillion), se snaží přežít v odlehlých končinách vesmíru prodejem kradeného zboží a převážením cestujících, kteří nemohou z nejrůznějších důvodů využít konvenčnější způsoby dopravy. Ve své bohulibé činnosti se musejí vyhýbat agentům totalitní Aliance, která vznikla společným úsilím USA a Číny a ovládá většinu planet. (USA, 2005)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).