Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Tankový prapor, Pelíšky a Svatby pana Voka

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice. Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 2, 20:00 – dokument Zázračná planeta: Divoké srdce Afriky (1/3) – Oheň. Cyklus BBC. Etiopská vysočina. Před třiceti miliony let se tu rozkládala rozsáhlá náhorní plošina o rozloze Španělska. Tady nese název Velká příkopová propadlina. Za tu dobu se vytvořily na jejích okrajích izolované oblasti ve velkých nadmořských výškách, v nichž žijí jedineční tvorové.
  • Nova, Nova HD, 20:00 – film Tankový prapor – Hrdinou neradostného i když převážně humorného pohledu na vojenský život v roce 1953 je rotný Dany Smiřický, potýkající se společně se svými kamarády s tupostí a „buzerací“ důstojnického sboru. Česká komedie na motivy stejnojmenné knihy Josefa Škvoreckého, který 3. ledna zesnul ve věku 87 let.
  • HBO, HBO HD, 20:00 – sci-fi thriller Jsem číslo čtyři – Mimozemšťané a jejich Ochránci se skrývají na planetě Zemi před intergalaktickými nájemnými vrahy, kteří je zabíjejí podle daného číselného pořadí. John je nejen výjimečný mladý muž, ale je i zároveň hledané číslo čtyři. Americký film (2011).
  • Markíza, Markíza HD, 20:00 – film Pelíšky – Česká komedie režiséra Jana Hřebejka popisuje události v Československu na sklonu 60. let minulého století před a po vstupu vojsk Varšavské smlouvy.
  • Barrandov, Barrandov HD, 21:15 – film Svatby pana Voka – Stárnoucí Petr Vok (Miloš Kopecký) se rozhodl, že se ožení. Jeho nastávající má však podmínku, nejdříve se musí vdát všechny členky jeho pověstného fraucimoru. Česká komedie (1970).
Našli jste v článku chybu?