Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Tankový prapor, Pelíšky a Svatby pana Voka

6. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 1. 2012

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice. Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 2, 20:00 – dokument Zázračná planeta: Divoké srdce Afriky (1/3) – Oheň. Cyklus BBC. Etiopská vysočina. Před třiceti miliony let se tu rozkládala rozsáhlá náhorní plošina o rozloze Španělska. Tady nese název Velká příkopová propadlina. Za tu dobu se vytvořily na jejích okrajích izolované oblasti ve velkých nadmořských výškách, v nichž žijí jedineční tvorové.
  • Nova, Nova HD, 20:00 – film Tankový prapor – Hrdinou neradostného i když převážně humorného pohledu na vojenský život v roce 1953 je rotný Dany Smiřický, potýkající se společně se svými kamarády s tupostí a „buzerací“ důstojnického sboru. Česká komedie na motivy stejnojmenné knihy Josefa Škvoreckého, který 3. ledna zesnul ve věku 87 let.
  • HBO, HBO HD, 20:00 – sci-fi thriller Jsem číslo čtyři – Mimozemšťané a jejich Ochránci se skrývají na planetě Zemi před intergalaktickými nájemnými vrahy, kteří je zabíjejí podle daného číselného pořadí. John je nejen výjimečný mladý muž, ale je i zároveň hledané číslo čtyři. Americký film (2011).
  • Markíza, Markíza HD, 20:00 – film Pelíšky – Česká komedie režiséra Jana Hřebejka popisuje události v Československu na sklonu 60. let minulého století před a po vstupu vojsk Varšavské smlouvy.
  • Barrandov, Barrandov HD, 21:15 – film Svatby pana Voka – Stárnoucí Petr Vok (Miloš Kopecký) se rozhodl, že se ožení. Jeho nastávající má však podmínku, nejdříve se musí vdát všechny členky jeho pověstného fraucimoru. Česká komedie (1970).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.