Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Volver, Pan Klein, Čingischán a Hodinu nevíš…

16. 3. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
16. 3. 2012

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů. Každý den v poledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Film+, 20:00 – krimifilm Hodinu nevíš… – Ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení „heparinový vrah“. Co bylo příčinou a co se odehrává v mysli mladíka, který se rozhodne vykonat a vykonávat ty nejtěžší zločiny a mít přitom často pocit, že vlastně dělá dobrou věc? Český film (2009).
  • STV 2, 20:00 – dokument Zamrzlá planeta – Sedmidílný dokumentární seriál stanic BBC a Discovery, který tvůrci natáčeli v nehostinném prostředí Arktidy a Antarktidy. Divák je seznámen s vlivy a změnami, kterými působí světové klima na polární přírodu, ale i na její neživou složku, jako je utváření a historie ledovců. Britský dokument (2011).
  • Viasat History, 20:00 – dokument Čingischán – Vždy útoč jako první a vždy se pomsti. Čingischán si v průběhu svého drsného dětství osvojil tato pravidla tvrdou praxí. Jako syn zavražděného otce vyrůstal v nemilosrdném prostředí mongolské stepi. Jak se vyděděnec vychovaný v bídě stal velkým chánem? A proč je vždy znázorňován jako psychopat, který zabil svého bratra a nařídil smrt svého nejlepšího přítele? Britský dokument (2005).
  • ČT 2, 21:00 – film Pan Klein – Někteří francouzští politici, stejně jako francouzská policie plnili za okupace aktivně příkaz Němců – vytvořit seznamy všech Židů. Jejich zatčení bylo po té bleskově provedeno 16. a 17. července 1942. Na zátahu se podílelo i 9 000 pařížských policistů a četníků. Robert Klein (Alain Delon), alsaský obchodník se starožitnostmi, který nakupuje výhodně umělecká díla od Židů, řeší problém, že si na jeho jméno kdosi objednal židovský časopis. Musí proto dokládat úřadům, že sám Židem není. Francouzský film (1976).
  • Filmbox Plus, 22:25 – film Volver – Po své smrti se matka vrací zpět domů, aby zde dohlédla na situace, které nestihla vyřídit během svého života. Její duch se pomalu stává útěchou pro dcery i vnučku. Španělský film (2006) Pabla Almódovara.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).