Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Zázračná planeta, Poslední samuraj a Borat

9. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
9. 12. 2011

UVNITŘ VIDEO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů. Každý den v poledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT 2, 20:00 – dokument Zázračná planeta: Zachránci velryb – Západoaustralský úřad pro ochranu přírody zřídil tým specialistů, kteří sledují zdejší pobřežní vody. Pátrají po velrybách, jež se dostaly do potíží, ale spoléhají se také na lodě, které za atraktivní podívanou vozí na moře turisty. Také pochopitelně na rybáře. Skupinu vede zkušený Doug Coughran. Velryby zachraňuje už třicet let. Britský dokument.
  • Cinemax, 20:00 – romantická komedie Čtyři svatby a jeden pohřeb – Charles (Hugh Grant) je vtipný, okouzlující, ovšem ve věku dvaatřiceti let stále svobodný. Jeho život byl plný žen, které zbožňoval, ale nebyl absolutně schopný se pustit do jakéhokoli závazku. Stal se obětí své vlastní snahy oprostit se od jakýchkoli citů, není schopen je vyjádřit. Jenže potom potká Carrie (Andie MacDowell)… Britská komedie (1994).
  • Viasat Explorer, 20:00 – dokument Thajský box: Šance bojovat – Bojové umění Muay Thai, při kterém praskají žebra, po staletí motivuje bojovníky, aby zdokonalovali zbraně, jež tento sport využívá – pěsti, lokty, kolena a chodidla – a láká cizince, kteří se domnívají, že jsou dostatečně drsní, aby v tomto nejbrutálnějším kontaktním sportu soupeřili. V Thajsku je dnes Muay Thai národním sportem a jeho šampiony považuje národ za hvězdy. Americký dokument (2003).
  • Nova, 22:05 – akční film Poslední samuraj – Americký kapitán Nathan Algren (Tom Cruise) byl najat Japonci, aby vycvičil císařskou armádu pro boj proti samurajům. Ale v první bitvě je jeho jednotka poražena a on upadá do zajetí. Tady ale zcela propadne obdivu ke způsobu života, tradicím a morálnímu kodexu svých věznitelů. Na kterou stranu se však přidá, až dojde ke skutečnému boji? Americko-japonsko-novozélandský film (2003).
  • Prima, 23:20 – komedie Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu – Borat Sagdijev, nejznámější kazašský televizní reportér, dostává od vlády zásadní úkol: odcestovat do Spojených států a zjistit co nejvíce o tom, jak tato velmoc funguje, aby se z těchto informací mohl jeho lid poučit. Borat se úkolu zhostí se svérázností sobě vlastní a možná si najde i novou manželku, protože tu starou mu roztrhal medvěd. Americká komedie (2006).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.