Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Alice ve městech, Partička a Texican

27. 2. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
27. 2. 2012

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice. Každý den v poledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • MGM, 20:00 – film Texican - Western Texican je jedním z posledních filmů Audie Murphyho a vypráví o tom, kterak bývalý muž zákona donutil zkorumpovaného zločince, aby se vzdal moci nad městem. Jesse Carlina (Audie Murphy) severně od hranice hledají, proto pobývá v bezpečí Mexika. Později se ovšem dovídá, že jeho bratr zahynul v přestřelce s jiným mužem. Jelikož ví, že jeho bratr nikdy nenosil zbraň, odjíždí na sever do Texasu, aby bratrova vraha našel. Domnívá se, že jej zavraždil Luke Starr (Broderick Crawford), tedy stejný člověk, který na něj kdysi nastražil falešné obvinění a donutil jej odjet města. Dobrodružný western (USA, Španělsko; 1966)
  • ČT 4, 20:05 – volejbal VK Jihostroj České Budějovice - VK Dukla Liberec – Záznam utkání UNIQA extraligy ve volejbalu mužů.
  • ČT 2, 21:00 – film Alice ve městech - Německý novinář Philip se na letišti ve Spojených státech seznámí s mladou ženou a její devítiletou dceru Alicí. Matka ho poprosí, aby dcerku na chvilku pohlídal, brzy však vysvitne, že Philip se bude muset o Alici starat mnohem déle, než původně předpokládal. Oba se tak vydávají na cestu, na níž hledají prarodičů děvčátka. První velký film Wima Wenderse je zároveň úvodním dílem jeho volné trilogie cesty, kam patří spolu se snímky Falešný pohyb a V běhu času. Road-movie o přátelství a hledání ztraceného domova od režiséra filmu Nebe nad Berlínem Wima Wenderse. Psychologické drama (Německo, 1974)
  • Prima Family, 21:20 – improvizační show Partička - Hned v první hře nové řady nazvané Jedno slovo se prostřednictvím futuristické vize Michala Suchánka, Richarda Genzera, Ondry Sokola a Igora Chmely dozvíme, co nás v roce 2012 čeká. Ve hře Seznamka bude tentokrát Ondřej Sokol hádat, kdo přišel na rande. A nebude to mít vůbec jednoduché! Richard Genzer v roli Jožina z bažin, Michal Suchánek jako Otesánek a Igor Chmela jako Wabi Daněk mu hádání rozhodně neusnadní. Diváci uvidí také hru Opera, ve které se herci promění v německé operní zpěváky. Jak dopadne reklamace obrazu „manželského páru“ Suchánek-Sokol? (Česká republika, 2012)
  • TV Barrandov, 21:55 – film Lars a jeho vážná známost - Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni – nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. Komediální drama (USA, 2007)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).