Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Apač, Dejte mi pokoj! nebo Síť

30. 1. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT2, 20:00 – dokument Bitva o Británii – ozvěny roku 1940 – Britský dokument o nejrůznějších aspektech epochálního střetu Britského impéria a Třetí říše. V červnu roku 1940 skončily boje v západní Evropě. Holandsko, Belgie a velká část Francie se ocitly pod nadvládou Hitlera. „Vůdce a říšský kancléř“ počítal s tím, že podobný osud stihne i Velkou Británii. A skutečně, cílem operace „Seeloewe“ bylo vylodění na anglickém pobřeží.
Bitva o Británii – ozvěny roku 1940.
Autor: ČT

Bitva o Británii – ozvěny roku 1940.

  • Nova Cinema, 20:00 – sci-fi Síť – Angela Bennettová je půvabná mladá žena. V Los Angeles, kde už pár let bydlí, ji však vůbec nikdo nezná: její vášnivou posedlostí je totiž počítač, před jehož obrazovkou tráví všechen svůj čas. Jeho prostřednictvím si objednává pizzu i teplo domácího krbu, v počítačové síti si našla zábavu i přátele. Ale i špičkové počítačové odbornice si jednou za čas chtějí udělat prázdniny. Výlet do Mexika a vášnivá plážová romance se však rychle změní ve strašnou noční můru. (The Net, USA, 1995)

  • Prima Max, 20:15 – komedie Dejte mi pokoj! – Michela Leprouxe, vášnivého milovníka hudby, potkalo nečekané štěstí. Na bleším trhu objevil vzácnou gramodesku – první album muzikanta Niela Youarta, které se jmenuje „Me, myself and I“. A od té chvíle touží Michel po jediném: v naprostém tichu, klidu, samotě a domácí pohodě si vychutnat tento hudební klenot. Jenže, v tom okamžiku, kdy už pomalu zasouvá jehlu gramofonu do drážky této vzácné gramodesky, se celý svět a snad i všichni jeho obyvatelé proti němu spiknou. (Une heure de tranquillité, Francie, 2014)

Content tip EARLY

  • ČT2, 22:00 – velikáni filmu… Burt Lancaster: western Apač – V osmdesátých letech devatenáctého století už žili většinou všichni indiáni v rezervacích. Jednou z posledních skupin, která ještě bojovala za svou svobodu a svá práva, byli Apači pod vedením náčelníka Geronima. Roku 1886 však i Geronimovi věrní složili zbraně a byli odesláni na Floridu, aby nemohli podněcovat další nepokoje v apačské rezervaci v San Carlosu. Cestou se ale jednomu z nich – Massaiovi (Burt Lancaster) podařilo z vlaku utéct. (Apache, USA, 1954)

  • Jednotka, 20:25 – komedie Kohút na víne 2 – Dva roky poté, co se dala různorodá rodina dohromady, se její život vrátil do normálu. Záhy ale vypukne chaos. Komedie nabitá gagy, pointami a turbulencí, na jakou jsme zvyklí už z prvního Kohouta na víně. (Kokowääh 2, Německo, 2013)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).