Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Balada pro banditu, Poslední kat a Díky za Sunderland

2. 12. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 17:30 – fotbalový zápas SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec – Přímý přenos utkání fotbalové Gambrinus ligy
  • TV Barrandov, 21:20 – český muzikál Balada pro banditu – Filmová verze muzikálového zpracování osudů Nikoly Šuhaje loupežníka, jak je pro brněnské Divadlo na provázku podle archivních dokumentů a novinových článků napsal Milan Uhde a nastudoval režisér Zdeněk Pospíšil. Snímek, oscilující mezi pohádkou, baladou a muzikálem je zároveň inspirován románem Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník. Do amfiteátru se scházejí diváci, jsou vítání herci zpívajícími za doprovodu kytar píseň o „chlapovi z Koločavy“. Postupným přehlušováním melodie jsou diváci vtahováni do děje, ze skutečnosti se stává sen a příběh pomalu začíná… Český romantický muzikál (1978).
  • STV 2, 22:05 – drama Poslední kat – Film se věnuje životnímu období 1933 – 1950 Alberta Pierrepointa, anglického kata. Ve svém oboru byl nejlepší a dokonce byl pověřen popravami německých válečných zločinců. Tuto práci vykonával s láskou a vždy měl na paměti, aby obsouzenci při výkonu trestu netrpěli a po smrti se jim dostalo náležité úcty, protože trest si již odpykali. Žádný sadistický vrah ale lidská bytost, která během těchto let pomalu dochází k přesvědčení, že smrt nic neřeší a sám proto podává rezignaci. Britské drama (2005).
  • ČT art, 23:30 – komediální drama Díky za Sunderland – na první pohled komedie, na druhý však hořký ponor do reality současného světa. Johan je dělník, který se rozhodně nenachází v nejlepší fázi svého života. Má dluhy, věčně nespokojenou ženu a její nemocná matka s nimi žije. Zoufalý člověk dělá zoufalé činy, a tak se Johan rozhodne, že investuje 1.800 eur, které navíc ukradl své tchýni, do pochybného asijského podniku… Slovinský film (2012).
  • ČT 2, 23:55 – film Tichá dohoda – Eddie Anderson by mohl být plně spokojen se svým životem. Je v nejlepších letech, má výborně placené místo u reklamní agentury jako uznávaný a obdivovaný odborník, má vzdělanou manželku Florence z výborné rodiny, dorůstající adoptivní dceru Ellen, krásný dům s velkým bazénem – a také mladou milenku Gwen. Přesto jednoho dne má Eddie všeho dost, proto se rozhodne se vším skoncovat… Americký film (1969).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).