Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Bídníci, Kid a Osudový kruh

18. 4. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • ČT 2, 20:00 – dokument Poslední tajemství třetí říše II: Záhadný Hess – Rudolf Hess byl podivín. Věřil, že dokáže svými myšlenkami hýbat předměty a že Velká Británie uzavře s Hitlerem separátní mír. Jeho dobrodružná cesta na západ neskončila mírem, ale jeho uvězněním.

Autor: ADN ZB Archiv
  • Nova Cinema, 20:00 – drama Bídníci – Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech a jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Měl ale sílu změnit svůj osud. (Les Misérables, Německo, Velká Británie, USA, Česko, 1998)

  • Prima Max, 20:15 – komedie Kid – Bruce Willis je úspěšný, pohledný, bohatý a nešťastný. Jako profesionální image poradce s vybranou klientelou totiž na vlastní image zapracoval tak usilovně, že už dávno přestal být sám sebou. Jak hluboce se zpronevěřil svým snům, si uvědomí ve chvíli, kdy se v jeho domě objeví malý tlustý chlapeček, kterým není nikdo jiný než on sám ve věku osmi let. A do oka si ti dva rozhodně nepadnou. (The Kid, USA, 2000)

MMF24

  • ČT art, 20:50 – balet Romeo a Julie – Příběh hrdinů Shakespearovy tragédie v baletu Sergeje Prokofjeva, který na scéně Národního divadla nastudoval choreograf a režisér Petr Zuska. Oba představitelé titulních rolí Marta Drastíková a Ondřej Vinklát získali za své výkony Ceny Thálie. (Video Romeo a Julie, The Royal Ballet.)

  • ČT 2, 22:00 – thriller Osudový kruh – Tři muže vede osudový kruh přímo do náruče smrti. Alain Delon se po propuštění z vězení vrací za svou dívkou, která ale mezitím dala přednost jeho parťákovi. Náhoda ho svede dohromady s prchajícím zločincem a bývalým policistou. Společně vyloupí klenotnictví. Snadný úspěch je povzbudí, a proto začnou vyhlížet další objekt. (Le Cercle Rouge, Francie, Itálie, 1970)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).