Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Bohové musejí být šílení II, Taková, jaká jsi nebo Big Eyes

25. 9. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – drama Big Eyes – Skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu naprostou revolucí v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že jeho práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. (USA, Kanada, 2014)

  • Prima Max, 20:00 – komedie Bohové musejí být šílení II – Je tu opět křovácký lovec XiXao, který se vydal s dětmi, Xisou a jejím mladším bratrem Xirem, na lov. Je tu americká právnička Ann Taylorová, která musí stihnout konferenci v Africe, ale neprozřetelně se vydá na krátký vyhlídkový let, a také zoolog Stephen Marshall, který ji chtěl dopravit zpět ve svém malinkém letadélku… (Gods Must Be Crazy II, Jihoafrická republika, Botswana, USA, 1989)

  • JOJ Family, 20:20 – komedie Blázni, vodníci a podvodníci – Ztřeštěná komedie přecházející řadou absurdních prvků do grotesky vypráví zamotaný příběh vypečených sourozenců, recesistů, kteří rádi připravují svému okolí drsná překvapení. (Československo, 1980)

KL24

  • ČT2, 21:40 – drama Taková, jaká jsi – Marcello Mastroianni a Nastassja Kinski v hlavních rolích příběhu erotického vzplanutí stárnoucího muže a mladičké dívky. (Cosi come sei, Španělsko, Itálie, 1978)

  • Prima Max, 22:10 – horor Stigmata – Dvacetiletá kadeřnice rozhodně není žádná pámbíčkářka. Právě naopak. Je temperamentní, otevřená, ráda se baví, a i když má chlapce, cítí se zcela nezávislá. Její život se nečekaně změní od okamžiku, kdy jí matka z cesty po Mexiku pošle běžný suvenýr – růženec, koupený na trhu. (USA, 1999)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).