Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Caesar musí zemřít, Hlídač č. 47 a Krátký film o lásce

17. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • TV Barrandov, 16:15 – lifestylový pořad Popelka – Čtyři soutěžící se pokusí změnit z Popelek v krásné princezny, a to za pouhé dvě hodiny a deset tisíc korun. Vítězkou ale může být jen jedna. Česká republika (2015)

  • Nova Cinema, 20:00 – thriller Síť – Angela je systémová počítačová analytička, odbornice na vyhledávání virů. Její přítel, který se také ve virech vyzná, ji upozorní na nový antivirový program, který je nesmírně nebezpečný. Ve skutečnosti se může snadno stát tím nejhorším virem, protože umožňuje vstup do tajných databází, policejních záznamů či lékařských zpráv. A protože se Sandře program náhodou dostal do rukou, začíná její boj o holý život. Americký thriller (1995)

  • Dvojka (RTVS), 20:55 – drama Caesar musí zemřít – V římské věznici Rebibbia předstupuje před publikum skupina vězňů, aby zde odehrála klasickou tragédii Williama Shakespeara Julius Caesar. Aplaus publika zní jako otevírání brány, ale tito herci se po stažení opony musí vrátit do svých cel odpykat své mimořádné tresty. Bratři Tavianiové, matadoři světové kinematografie (Padrepadrone, Noc svatého Vavřince), strávili šest měsíců v jedné z nejtvrdších italských věznic, aby zaznamenali, jak se několik mužů pokouší proniknout do zdánlivě vzdálených rolí a skrze ně alespoň částečně překročit stín věznice. Italské drama (2012)

UXD

  • ČT 2, 21:45 – drama Hlídač č. 47 - Osudový příběh o lásce, vášni, smrti a trestu. Film vznikl na motivy románu Josefa Kopty a byl oceněn třemi Českými lvy za rok 2008. České drama (2008)

  • ČT art, 23:55 – romantické drama Krátký film o lásce – Nesesmilníš. Příběh inspirovaný šestým přikázáním starozákonního Desatera. Polské romantické drama (1988)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.